Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Ziedugravas” atjauno inventāru. Saņemts sūtījums no kolēģiem Francijā

RĪTA ROSMES VIETĀ. Stundas laikā lielā krava pārcelta uz noliktavām. Imanta Kaziļuna foto

Skrīveru sociālās aprūpes centrs (SAC) “Ziedugravas” saņēmis sūtījumu no Francijas — funkcionālās gultas un mēbeles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī ir kārtējā palīdzības krava Skrīveriem, kuru sarūpējusi starptautiskās asociācijas “AIMA” Francijas nodaļa. Mēbeles ņemtas no kāda pansionāta Francijā. “Ziedugravas” direktore Diāna Bebre-Kondrāte saka, ka kolēģi Francijā var atļauties gultas kā nolietotas norakstīt ātrāk. Patiesībā tās ir ļoti labas. Iepriekšējā krava no sadarbības partneriem pienāca 2022. gada septembrī. Arī tajā bija gultas. Lielākā to problēma ir elektriskie motori, kas paceļ vai nolaiž galvgali un kājgali. Kad motors sabojājas, gulta principā vairs nav lietojama. Tas ir iemesls, kādēļ salīdzinoši īsā laikā daļu no pirms pāris gadiem atvesto jāaizvieto ar jaunām. Izsmeltas arī uzkrātās rezerves. Lai ātrāk piegādātu jaunās, skrīverieši nokomplektēja pilnu kravu, nedalot to ar vēl kādiem saņēmējiem Latvijā. Kopējais kravas svars bija astoņas tonnas. Kopā ar 40 gultām tika piegādāti arī kvalitatīvi ratiņkrēsli, staiguļi, kā arī ikdienā ļoti nepieciešamie tualetes podu paaugstinājumi un podkrēsli. Kravā bija arī matrači, elektriskie masāžas krēsli un pat profesionāls friziera krēsls.

Mēbeles, tajā skaitā gultas, nepieciešamas arī plānojot apdzīvot jauno aprūpes centra korpusu. Tas pašlaik vēl tapšanas stadijā, pabeigtas pirmā stāva sienas. SAC direktore ar prognozēm ir piesardzīga un saka, ka dažādu apstākļu ietekmē korpusu pilnībā varētu pabeigt līdz gada beigām.

Stāstot par iestādes iespējamiem attīstības ceļiem, direktore kā vienu no tiem redz rehabilitācijas pakalpojumu ieviešanu, tajā skaitā gados jaunākiem cilvēkiem, piemēram, pēc fiziskām traumām. Kad beidzas valsts apmaksātā rehabilitācija, nereti nav iespēju atveseļošanos turpināt. Tāpat novērota tendence, ka ar demenci saslimst gados jaunāki cilvēki. Līdz ar to pamazām par mītu kļūst senāk izveidojusies asociācija, ka aprūpes centrs ir tikai ļoti veciem cilvēkiem. Diāna Bebre-Kondrāte teic, ka stereotipu kliedēšanai “Ziedugravas” ik gadu piedalās karjeras izglītības programmā “Ēnu diena”, kas šogad notika 4. aprīlī. Tāpat sociālais aprūpes centrs piedāvā darbu jauniešiem vasaras brīvlaikā. Pēdējos gados iespēju nopelnīt izmanto deviņi jaunieši. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.