Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ziedojums ir “online” biļete uz brīvprātīgā statusu

Decembra sākumā tika atzīmēta BRĪVPRĀTĪGO diena. Patiešām šķiet piemēroti rakstīt katru šī vārda burtu kā lielo, tādējādi izrādot cieņu tai cilvēku kopienai, kuri atvēl savu brīvo un varbūt pat ne tikai brīvo laiku, lai pēc labākās gribas veiktu intelektuālu vai fizisku darbu kādu sabiedrībai nozīmīgu mērķu labā.
Karš Ukrainā ir radījis ļoti spēcīgu brīvprātīgo kustības aktivizēšanos, apvienojot tajā cilvēkus ar modrām sirdsapziņām un pataloģisku nespēju noskatīties notiekošajā bezdarbībā sakrustotām rokām. Ir tikai likumsakarīgi, ka milzīga ļaunuma un vardarbības akts aktivizē pretnostatīto spēku — labestību un cilvēcību. Iespējams, šī ir viena no retajām pozitīvajām norisēm, ko ir “ieslēdzis” šis karš — plaša mēroga vērtību auditu, pietuvinot mūs ne vien skaidrākai nojautai par to, kas dzīvē ir patiesi vērtīgs un svarīgs, bet arī dodot mums drosmi dzīvot saturiskāk un jēgpilnāk, pat motivējot paveikt kādu labu darbu jau pāri savam un savas ģimenes mērogam. Pēdējā laikā bieži saku — brīvība ir darbības vārds. Un tieši tā es šajā sarežģītajā laikmetā to uztveru — ne vien spēju mierpilni baudīt savu dzīvi savā ģimenē, savā sētā, savā valstī (kurai arī ir bijis sarežģīts ceļš ejams, lai mēs kā pašsaprotamu varētu lietot Latvijas pilsoņa pasi), bet spēju paskatīties pāri savas valsts robežai un mērķtiecīgi rīkoties.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.