Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemu cenu īres nama Skrīveros nebūs. Projekts būtiski sadārdzinājies

Ēka Skrīveros, Zemkopības institūtā 5. Foto no google.com/maps

Pirms gada “Staburags” rakstīja, ka Skrīveros vietējais uzņēmējs plāno izveidot zemas cenas īres dzīvokļus. Šogad tapa zināms, ka projektu diemžēl nerealizēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn Aizkraukles novada pašvaldība izsludināja pieteikšanos zemas cenas īres dzīvokļu izveidei, un saņēma tikai vienu pieteikumu — no Skrīveros esošā uzņēmuma “Drunka”, tā īpašnieka Ulda Dronkas.

Toreiz viņš stāstīja, ka mājas pārbūve Skrīveros, Zemkopības institūtā 5, jau iesākta 2007. gadā, bet darbi apstādināti. Ēka celta pirms 1991. gada, bet tā joprojām skaitās jaunbūve. Tajā pēc plāna paredzēti 18 īres dzīvokļi ar vidējo platību 60 m2. Tajos būs divas vai trīs istabas. Iepriekš uzsākta sadarbība ar Ekonomikas ministriju un projekta finansējuma aizdevēju — valsts attīstības finanšu institūciju “ALTUM”. Saskaņots mājas projekts, un tas pēc speciālistu vērtējuma atbilda prasībām, kas atļautu startēt šajā projektā. Zaļo gaismu projektam deva arī Aizkraukles novada pašvaldība. Pēc tā brīža prognozēm mājai bija jābūt gatavai un piepildītai ar īrniekiem līdz 2026. gada beigām.

Tomēr šogad tapa zināms, ka projekts ir apstādināts un netiks turpināts, vismaz iecerētajā kārtībā. Uldis Dronka teic, ka projekta gaitā tapa zināms, ka valsts no savas puses neatmaksās PVN. Tas savukārt nozīmē, ka projekts, kurš tobrīd tika lēsts uz pusotru miljonu eiro, sadārdzinās par 20% jeb 300 tūkstošiem eiro. Līdz ar to ne tik labvēlīgi bija aizdevuma procenti. Uldis Dronka saka, ka, projektu uzsākot, šīs izmaksas nebija izceltas, par tām uzzinājis krietni vēlāk.

Dzīvokļu trūkums reģionos ir viena no problēmām, kādēļ nav iespējams piesaistīt speciālistus, piemēram, ģimenes ārstus. Lai to risinātu, Pašvaldību likumā iekļauts punkts par dzīvojamā fonda veicināšanu. Jau 2022. gadā Ministru kabinets pieņēma noteikumus par dzīvojamo īres māju būvniecību. Tie citu starpā paredz atvieglojumus tiem uzņēmumiem, kuriem pašvaldība uzticēs sniegt šo pakalpojumu — īres dzīvokļu būvniecību un tālāku nodošanu to īrniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.