Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Zemkopības ministrija reģionos rīkos seminārus par atbalsta maksājumiem 2023. gadā

2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāks īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas laukiem paredz  2,5 miljardus EUR. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizēs 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgienosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; jaunā VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā;laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

Pirmais informatīvais seminārs notiks Zemgalē 12. janvārī, ceturtdienā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā, Bauskas novada Rundāles pagasta Saulainē, Saulaine 12. Sākums plkst. 11:00, noslēgums ap plkst. 14:30.

Otrais seminārs notiks 13. janvārī, piektdienā Tukumā, Tukuma kultūras namā, Lielajā ielā 1. Sākums plkst. 11:00.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Janvārī semināri plānoti arī

Gulbenē,

Alūksnē,

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenē un

Cēsīs.

Februārī un martā semināri plānoti arī: Krāslavas, Rēzeknes, Daugavpils, Preiļu, Jēkabpils, Madonas, Balvu,  Limbažu,  Valmieras, Ogres, Aizkraukles, Dobeles,  Saldus,  Liepājas,  Kuldīgas, Talsu un Ventspils novados.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms semināriem aicinām iepazīties ar jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023.gada www.laukutikls.lv.

Lauksaimnieki un lauku uzņēmēji interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt laukutikls@llkc.lv.

Semināru darba kārtība tiks publicēta tuvākajā laikā.

Plašākai informācijai: Liene Feldmane, Valsts Lauku tīkla Sekretariāts – tālr. 29334520, Liene.Feldmane@llkc.lv vai LLKC reģionālajos birojos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.