Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vītolu fondam — 20 gadu

4. aprīlī apritēja tieši 20 gadu, kopš dibināts Vītolu fonds — nevalstiska organizācija, kas stipendiju veidā palīdz jauniešiem iegūt augstāko izglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fonda dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli, kuri 2002. gadā lēma ziedot vienu miljonu latu, izveidojot stipendiju fondu talantīgiem jauniešiem. Savu toreizējo lēmumu pamatojot: “Izglītība ir visa pamats — kā pašam cilvēkam labklājības sasniegšanai, tā visas valsts spēkam un izaugsmei. Tikai izglītoti cilvēki spēj radīt modernu labklājības valsti.”

Šobrīd fonds apvieno vairāk nekā 1000 ziedotāju no visas pasaules — Latvijas, Lielbritānijas, ASV, Kanādas, Austrālijas, Vācijas, Venecuēlas, Zviedrijas un citām vietām. Labdaru vidū ir gan privātpersonas, gan uzņēmumi, gan organizācijas, liels ziedojumu īpatsvars ir testamentārie novēlējumi. Gadu laikā kā ziedotāji fondā atgriezušies arī bijušie stipendiāti.

Divdesmit gadu laikā izmaksātas 11 847 stipendijas, izskolojot 4343 stipendiātus, kopējam ziedojumam sasniedzot 28,6 miljonus eiro. 2021./2022. mācību gadā ar fonda administrētajām stipendijām studē virs 800 jauniešiem jeb par 11 reizēm vairāk nekā fonda pirmajā darbības gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbības laikā mainījies gan ziedotāju, gan atbalstāmo skaits, gan stipendiju apmērs, tomēr nemainīga paliek ideja palīdzēt tiem, kuriem papildu atbalsts ir nepieciešams un kas paši ir gatavi darboties savu mērķu sasniegšanai.

“Cilvēks Latvijā ir visvērtīgākais resurss un lielākā vērtība, fonda misija ir ļaut šai vērtībai uzmirdzēt visā pilnībā. Ikkatrs devums un ziedojums ir solis pretī mūsu visu mērķim — pārticīgai, laimīgai un labklājīgai Latvijai!” jubilejā teic Vītolu fonda valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.

Fonds saka lielu paldies visiem, kuru aktīva dalība ļauj augt un attīstīties, neapstājoties pie sasniegtā, dodot iespējas studēt aizvien lielākam jauniešu skaitam Latvijā, tādējādi piepildot fonda moto “finiša nav, ir tikai starts”!

Vītolu fonds

Fakts
2021./2022. mācību gadā Vītolu fonda stipendijas saņem 36 jaunieši no Aizkraukles novada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.