Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viss vienkāršais ir ģeniāls? Hibrīdauto liek padomāt vēlreiz

Pastāv teiciens, ka viss vienkāršais ir ģeniāls un nav vajadzības vēlreiz izgudrot riteni. Un, pat ja šim teicienam piemīt daļa patiesības, hibrīdauto klusām iebrauc šī teiciena pelēkajā zonā. Arī ļoti daudzās garāžās, starp citu. Ja cilvēki tic, ka nav nekādas vajadzības parastas tehnoloģijas sarežģīt, kāpēc hibrīdauto paliek arvien populārāki? Doma, ka hibrīda uzbūve un tehnoloģija ir pārlieku sarežģīta ir nedaudz pārspīlēta. Šie lieliskie spēkrati nav riteņa izgudrošana no jauna – tā ir tā paša riteņa uzlabošana.

Maku pasaudzēs vai liks maku izkratīt?

Pastāv vēl kāds mīts par hibrīdauto. Tā runā, ka tikai sabiedrības krējums var atļauties iegādāties hibrīdu un parastajam latvietim labāk nopirkt pavecu, lietotu autiņu. Šī doma savijas arī ar iepriekšējo ideju – sarežģīta tehnoloģija, biežas galvassāpes, dārgi autodarbnīcu apmeklējumi. Tā ir taisnība, ka hibrīdauto detaļas, iespējams, izmaksā dārgāk. Bet kas biežāk lūzīs – jauns auto vai “ekonomijas” vārdā nopirkts, lietots klasisks auto? Arī jāpiemin, ka par hibrīdu sanāks maksāt mazāku ceļa nodokli.

Pa straumi peldēt ir vieglāk.

Tas attiecas arī uz mūsu patērēšanas kultūru. Pretēji tendencēm, autobūves industrija spītīgi triecas pretī straumei un rada auto, kas ir paredzēti ilgtermiņam un, atbilstoši, ilgtermiņa ietaupījumam. Lēmums, kādām patērēšanas tendencēm sekot ir katra autovadītāja ziņā. Bet, ja skatās uz statistiku, apmierinātāks un ar biezāku maku galu galā būs tas šoferis, kam garāžā lepni stāv hibrīds. Lai noskaidrotu vairāk par hibrīdauto, ieskaties mazda.lv!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.