Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vismaz piezvaniet katru dienu!

Kalendārs vēsta, ka rīt ir Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija savulaik izdeva izdevumu “Pozitīvas vecāku un bērnu attiecības”. Ideja par informatīvā materiāla veidošanu radās bērnu tiesību aizsardzības dienai veltītajos pasākumos, kur vecāki un bērni dalījās ar to, kas katram ir būtisks ikdienā, veidojot pozitīvas attiecības. Taču bieži vien, bērniem pieaugot, attiecības kļūst arvien trauslākas un tālākas, kādreiz tik tuvie cilvēki — svešāki. Kāda lasītāja redakcijā vērsās ar ierosinājumu, ka vajadzētu arī Starptautisko vecāku aizsardzības dienu, jo, viņasprāt, ir ļoti būtiski mainījusies sabiedrības attieksme pret gados vecākiem cilvēkiem. “Nudien, kad mēs augām, šķiet, ka saite “bērni — vecāki’ bija daudz ciešāka. Atgādiniet bērniem, lai viņi vismaz piezvana vecākiem katru dienu!” teic viņa. Vientulība, bezcerība, finansiālas problēmas — tas viss bieži vien kā spogulī atspoguļojas vecākos, kuriem ir bērni, kas savukārt nereti sadzīves vai citu apstākļu dēļ nespēj būt blakus. Lai arī apgādnieku tiešais pienākums ir rūpēties par saviem vecākiem, arvien biežāk jāsastopas ar situācijām, kad vecāki tiek pamesti novārtā. Ne reizi vien dzirdēti gadījumi, ka cilvēks nomirst viens savās mājās un viņu atrod pēc vairākām dienām. Jo slimība piezogas ne lūgta, ne gaidīta. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2021. gadā no sirds un asinsvadu slimībām miruši 16 911 Latvijas iedzīvotāji, kas ir par 10% vairāk nekā gadu iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā ik dienu no insulta mirst vidēji septiņi cilvēki, bet trešdaļa no saslimušajiem kļūst par invalīdiem uz visu atlikušo mūžu. Kā norāda speciālisti, liela daļa saslimušo iepriekš nav zinājuši par insulta riskiem, nav atpazinuši simptomus un līdz ar to nav arī atbilstoši ārstējušies.

“Izturies pret saviem vecākiem ar mīlestību, viņu patieso vērtību uzzināsi tikai tad, kad ieraudzīsi viņu tukšo krēslu,” teicis kāds nezināms autors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.