Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Virši-A” plāno investēt apmēram divus miljonus eiro elektroauto uzlādes tīklā

foto no uzladets.lv

Degvielas mazumtirgotājs AS “Virši-A”, kas strādā ar zīmolu “Virši”, plāno investēt apmēram divus miljonus eiro elektroauto uzlādes tīklā, teikts kompānijas paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka elektroauto uzlādes pakalpojumu vairāk nekā 20 “Viršu” degvielas uzpildes stacijās visā Latvijas teritorijā plānots nodrošināt divu gadu laikā.

Plānotās investīcijas projekta īstenošanā ir apmēram divi miljoni eiro, tostarp apmēram pusi veidos atbalsts no Eiropas Savienības (ES) Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta.

“Virši-A” pārstāvji atzīmē, ka 2022.gada septembrī parakstīts līgums ar Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūru. Līgums paredz, ka 20 “Viršu” degvielas uzpildes stacijās tiks uzstādītas 28 pieslēguma vietas ar vismaz 150 kilovatu (kW) uzlādes jaudu. Tostarp astoņās degvielas uzpildes stacijās tiks izbūvēts vismaz 870 ampēru (A) pieslēgums sadales sistēmas operatoram. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu plānots realizēt līdz 2024.gada otrajam ceturksnim.

“Elektrouzlādes infrastruktūras attīstība Latvijā ir vēl viens solis “Virši” alternatīvo degvielas veidu piedāvājuma pilnveidošanā, ko esam noteikuši par savu stratēģisko attīstības mērķi. Ieceres īstenošanai esam novirzījuši daļu no biržā piesaistītā kapitāla, kā arī piesaistījuši ES atbalstu alternatīvo degvielu infrastruktūras paplašināšanai,” atzīmē “Virši-A” valdes priekšsēdētājs Jānis Vība.

Kopumā “Viršu” tīklā šobrīd elektroauto uzlāde ir pieejama 10 stacijās, tostarp deviņas izveidotas sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka 2021.gadā “Virši-A” koncerna apgrozījums pieauga par 28,8%, sasniedzot 220,882 miljonus eiro, bet koncerna auditētā peļņa bija 6,616 miljonu eiro, kas ir par 58% vairāk nekā gadu iepriekš. “Virši-A” koncernā ietilpst mātessabiedrība “Virši-A”, SIA “Viršu nekustamie īpašumi”, SIA “Virši loģistika” un SIA “Virši Renergy”.

Uzņēmuma akcionāri, pēc “Nasdaq Riga” publiskotās informācijas, pirms akciju iekļaušanas biržas alternatīvajā tirgū “First North” bija Jānis Riekstiņš (23,8%), Jānis Rušmanis (23,6%), Ruta Plūme (23,6%), Ilgvars Zuzulis (14,5%) un Andris Priedītis (14,5%). Kompānijas akcijas kopš 2021.gada 11.novembra ir iekļautas “Nasdaq Riga” alternatīvajā tirgū “First North”.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.