Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viļņa Plūmes piemiņas stipendija piešķirta Pļaviņu vidusskolas absolventam

Andis Daugavietis Žetonu vakarā.
Janas Justes foto

Ilggadējā Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja Viļņa Plūmes ģimene pirms divpadsmit gadiem izveidoja īpašu piemiņas stipendiju centīgāko, uzņēmīgāko un talantīgāko Aizkraukles pilsētas un novada jauniešu izglītošanai labākajās Latvijas augstskolās, sniedzot finansiālu atbalstu. Stipendijas mērķis ir ik gadu nodrošināt vismaz viena talantīga jaunieša studijas viņa izvēlētā profesijā. Šogad pirmoreiz stipendijas saņēmējs tika izraudzīts no jaunizveidotā Aizkraukles novada absolventiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ramona Salmiņa (no kreisās), Gatis Daugavietis, Aiga Daugaviete un Artūrs Plūme.
Andra Krastiņa foto

18. jūnijā Pļaviņu vidusskolas 12. klases izlaidumā viesojās Plūmju ģimenes pārstāvji – Artūrs Plūme un Ramona Salmiņa, lai pasniegtu Viļņa Plūmes piemiņas stipendiju. Stipendijas saņēmējs, absolvents Andis Daugavietis, šobrīd atrodas ASV, tāpēc stipendijas apliecinājumu saņēma jaunieša vecāki – Aiga un Gatis Daugavieši.

Stipendijas pasniegšanas brīdī Artūrs Plūme citēja tēta teikto: “Visu tu reiz vari pazaudēt – naudu, mantu, slavu, tikai izglītību tev neviens neatņems” un dalījās atmiņās, ka tētis izglītību uzskatīja par dzīves lielāko vērtību, atbalstīja un mudināja pēc tās tiekties gan savā ģimenē, gan novadā.

Skolas gados Andis guvis godalgotas vietas mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un zinātniskās pētniecības darbu konferencē, aktīvi iesaistījies Ekoskolas darbībā un Aprites ekonomikas projekta realizācijā. Brīvajā laikā jaunietis nodarbojas ar kokapstrādi un metālapstrādi, Eiropas Solidaritātes korpusa projekta “Darbs rītdienai” ietvaros apgūst prasmes un iemaņas specializētās tehnikas uzņēmumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc vidusskolas absolvēšanas Andis vēlas turpināt izzināt saistošo jomu par tehniku, studējot RTU mehatroniku vai mašīnbūvi. 

No sirds apsveicu Andi un novēlu, lai šī stipendija palīdz sasniegt iecerēto! Paldies Vītolu fondam par sadarbību, atbalstu un iespējām! Paldies Plūmju ģimenei par negaidīto pārsteigumu, sirsnību un atsaucību!

Ilze Luksa, Pļaviņu vidusskolas direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.