Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vietalvas pagasts skaists visos gadalaikos

Zanes Kažus foto

Martā E. Prūsas Vietalvas pagasta bibliotēka iedzīvotājus aicināja iesaistīties fotoizstādes “Vietalvas pagasts ainavās kādreiz un tagad” veidošanā. Aprīļa beigās fotogrāfijas tika izliktas apskatei. Saistībā ar to bibliotēkā tika rīkota sarunu pēcpusdiena, uz kuru sanāca fotogrāfiju autori un citi interesenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bibliotēkas vadītāja Ineta Brašus bija priecīga par iedzīvotāju atsaucību, un daudzi cilvēki, apskatot izliktās fotogrāfijas, atzinuši, ka varēja atsūtīt arī kādu no saviem albumiem. “Tādā veidā es vēlējos papildināt bibliotēkas novadpētniecības krājumu, kuru plānoju digitalizēt, un veidot Vietalvas vēstures apkopojumu,” sacīja Ineta Brašus. Fotogrāfijas, pārsvarā senāku laiku, tika atnestas arī izstādes noslēguma dienā.

Ineta atzina, ka visas iesūtītās fotogrāfijas — vairāk nekā 300 — bija ļoti skaistas, tādēļ grūti bija atlasīt izstādei, tādēļ tika ņemts vērā arī izstādes apmeklētāju viedoklis. Kā favorītes izvirzījās Ulda Ērgļa un Modra Miša fotogrāfijas, pateicības rakstu saņēma Santa Rimeiķe, Jānis Kūlītis, Edīte Leitlante, Andris Rūtiņš un Zane Kažus. Sanākušie ar interesi vēroja savu pagastu, daļai no viņiem tas ir dzimtais. Galvenā atziņa: dzīve aizrit skaistā vietā, un pagastiņš ir skaists visos gadalaikos — ziemā ar apsnigušajiem kalniem un sarmas klātajiem kokiem, pavasarī ar plaukstošajiem laukiem, vasarā ar ziediem un siena vāliem, rudenī ar krāsainajām koku lapām un uz siltām zemēm lidojošajiem gājputniem.

Sarunu laikā radās ideja rīkot nākamo fotoizstādei, kurai arī gaidīs vietējo iedzīvotāju fotogrāfijas. Šoreiz tajās vajadzēs atspoguļot pagastā esošās ēkas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.