Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Viesiem durvis plaši vēra mājas kafejnīcas Sēlijā

Mājas kafejnīca Staburaga pagastā. Imanta Kaziļuna foto

No 28 Mājas kafejnīcām Sēlijas salās astoņas bija pieteiktas Aizkraukles novadā. Viesi tika gaidīti lauku sētās, tūrisma objektos, baznīcu dārzos un kopienu centros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēlija ir Latvijas ainaviski daudzveidīgākā vēsturiskā zeme – skaista jebkurā gada un diennakts laikā. Šeit nav izteikta centra. Sēliju veido mazās apdzīvotās vietas jeb “salas”, kā šeit ierasts teikt. Viensētu puduri, skrajciemi, mazi ciematiņi un mazpilsētas joprojām ir Sēlijas galvenā apdzīvojuma struktūra.

Lauku ļaudis Sēlijā ir pieraduši visu paveikt pašu spēkiem. Tāpēc arī “Mājas kafejnīcu dienās” viss bija radīts ar pašu darbu un labumiem, kas izaug pašu zemē un dārzā.

Stauragslv piedāvā nelielu fotoieskatu tajās Mājas kafejnīcās, kurās sestdien izdevās paviesoties. Tas bija Jaunjelgavas luterāņu banzīcas dārzā atvērtais zaļumu bārs. “Garšu banka” pilsētiņas centrā, kur dienas neparastākais apmeklētājs bija Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, kurš pa ceļam uz Sunāksti piestāja, lai mazajā kafejnīcā nobaudītu dubulto espresso. Biedrība “Radi” pieteikto pasākumu atcēla, turpretī Jaunjelgavas pievārtē atvērtā “Vinila sēta” par apmeklētāju trūkumu divu dienu garumā sūdzēties nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētāju netrūka arī Vīgantes parkā atvērtajā mājas kafejnīcā, kā arī tālajā pierobežas miestiņā Gricgalē, kur viesiem durvis plaši vēra Medņu krogs un ciemiņus sagaidīja gan tā apsaimniekotājas biedrības “Upmales mantinieki” pārstāves, gan arī pati īpašniece, rakstniece Lūcija Ķuzāne.

Foto: Agita Grīnvalde-Iruka, Imants Kaziļuns, Ināra Sudare un biedrība “Upmales mantinieki”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.