Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vieno dziesmas mīlestība. Kokneses kultūras centra sieviešu koris “Anima” svin 25. jubileju

Baibas Skabas foto

Aizvadītās nedēļas izskaņā Kokneses kultūras centrā valdīja svētku noskaņa — sieviešu koris “Anima” nosvinēja 25. dziesmoto jubileju, kopā ar sveicējiem vienojoties dziesmās koncertā “Kur tu biji, bāleliņi…”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esiet mīļi sveicināti Koknesē sieviešu kora “Anima” 25 gadu jubilejā!” sacīja pasākuma vadītāja Monta Poreja. “Ir skaisti, ka tradīcija — sieviešu koris Koknesē — ir un turpinās, un nav zudusi. Un ne tikai. Mēs šobrīd varam lepoties ar kora dziedātājām trīs paaudzēs, un šogad mums arī piepulcējušās daudzas dziedātājas ar patiesi skanīgām balsīm, tāpēc — dziedam, meitas, savas dziesmas!”

1998. bija XXII Vispārējo Latviešu dziesmu svētku gads. Janvārī diriģentes Silvijas Cīrules vadībā Kokneses pagastā tika izveidots sieviešu koris. Uz pirmo mēģinājumu sanāca 14 dziedātājas un kā pirmo apguva Jāņa Lūsēna dziesmu “Lūgšana”. Jau pēc nepilna mēneša koris dziedāja pirmajā koncertā Aizkrauklē. “Animas” vārdu koris ieguva 1999. gadā. Šo gadu laikā dziedātājas piedalījušās koncertos gan savā novadā, gan ārpus tā, gan ārzemēs un, protams, Dziesmu svētkos. Kā zināms, vārds “anima” nozīmē “dvēsele”. Dziedot skan ne tikai dziedātāju dvēsele, gan tuvākās, gan tālākās vietās skan arī Kokneses dvēsele.

Koncertā jubilāres sveica tuvākie kolēģi — Kokneses kultūras centra jauktā kora “Alaine” dziedātāji, Pļaviņu kultūras centra sieviešu koris “Loreleja”, Aizkraukles kultūras centra vīru koris “Staburags” un jauktais koris “Aizkraukle”, Sauleskalna tautas nama vīru koris “Gaiziņš”, sieviešu kora “Daudzeva” dziedātājas, Kokneses apvienības pārvaldes vadītāja Agrita Vagoliņa, bijušās kora dalībnieces u. c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts aizritēja sirsnīgā gaisotnē, un citādi, ja visus vieno dziesmas mīlestība, nemaz nevar būt. Bez mīlestības dziesmas neskanētu, vai gan kas cits pēc saspringtas darba dienas liek mērot ceļu uz mēģinājumiem, lai pēc tam tās aiznestu līdz klausītāju sirdīm, priecējot gan sevi, gan citus. Tas iespējams arī, ja ir tuvāko cilvēku atbalsts. “Animas” dziedātājām ir palaimējies arī ar to, ka liels atbalsts ir diriģentes Leldes Kamzoles-Gagaines dzīvesbiedrs Rolands, kurš ar kolektīvu ir kopā visos notikumos un vienmēr gatavs sniegt palīdzīgu roku.

Arī šis ir Dziesmu svētku gads, un jubilejas koncertā gan “Animas”, gan citu koru sniegumā skanēja Dziesmu svētku repertuāra dziesmas. Šobrīd kolektīvs gatavojas skatei, taču pēc tik brīnišķīga koncerta nav mazāko šaubu — arī koknesiešu balsis pieskandinās Mežaparku!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.