Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Irši” izdejo 30 gadu jubilejas koncertu

TRĪSDESMIT! Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Irši” nosvinēja 30 gadu jubileju. Pa šiem gadiem gūta pārliecība: “Dejošana ir visīsākais ceļš uz laimi.”
Normunda Sinkes foto

Iršos, pie magazīnas, vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Irši” izdejoja savu 30 gadu jubilejas koncertu. Skatītāji varēja izdzīvot katru dejotāja soli, ikkatra vadītāja prieku un lepnumu par kopā būšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ILONA ŪDRE, VPDK “IRŠI” VADĪTĀJA,

DAIGA ANDERSONE, KULTŪRAS DZĪVES ORGANIZATORE

Aizkraukles novada Kokneses kultūras centra Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Irši” dibināts 1991. gada oktobrī Iršu pagastā. Atmodas laika iespaidā toreizējai pagasta sekretārei Rainai Līcītei un kultūras darbiniecei Mārai Upenieks radās ideja, ka vajag pašiem savu deju kolektīvu, tāpēc ar pagasta priekšsēdētāja Pētera Keiša atļauju tika uzrunāta Kokneses deju kolektīva “Liepavots” vadītāja Inta Balode, kas arī labprāt piekrita vadīt jaunizveidoto kolektīvu Iršos. Deju kolektīvu vadītāja lolojusi 28 gadu garumā, bet pirms diviem gadiem kolektīva vadīšanu pārņēma vadītāja Ilona Ūdre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd kolektīvā dalībnieki sadanco no Iršiem, Vecbebriem, Kokneses, Aizkraukles. Kolektīvs aktīvi koncertē gan savā pagastā, gan brauc ciemos, kā arī piedalās novada organizētajos sporta, kultūras un tūrisma pasākumos. Enerģiski un vienoti ir ne tikai kolektīva dalībnieki, bet arī viņu ģimenes locekļi. Visus dalībniekus vieno dejotprieks un lustīga kopā būšana formālos un neformālos pasākumos, tādēļ par kolektīva saukli ir kļuvis teiciens “Mums patīk dejot!”.

Pateicību par latviešu tautas dejas tradīciju uzturēšanu un popularizēšanu saņēma Dzintars Meiers, Guntars Igaunis, Igors Hveckovičs un Aldis Beļinskis. Pateicību par ieguldījumu VPDK “Irši” popularizēšanā un pozitīvā tēla veidošanā saņēma Gita Birkāne, Ilona Cīrule un Vita Jesere-Bijikertasa.

Šajā vakarā teicām paldies arī sadraudzības kolektīviem un viņu vadītājiem, kuri atrada laiku un iespēju, lai ar saviem dejotājiem atbrauktu ciemos, kā arī kopā svinētu 30 gadu jubilejas koncertu. Mūsu draugu lokā ir Kokneses kultūras centra VPDK “Liepavots” (vadītāja Inta Balode), Kokneses kultūras centra līnijdeju kolektīvs “Crystal Line” (Inga Ozoliņa), Ogres kultūras centra VPDK “Aija”(Aija Zepa), Ogres novada Madlienas pagasta VPDK “Made” (Vineta Tumane), Jēkabpils novada Zasas pagasta VPDK “Solis” (Daiga Štolniece), Madonas novada Dzelzavas pagasta VPDK “Pūces” (Laila Ozoliņa).

Kolektīva vadītāja Ilona Ūdre kolektīvam un sev nākamajos 30 gados novēl vēl vairāk tādu brīnišķīgu un radošu dejotāju, lai deja turpina būt gan prieks, gan balzams dvēselei, kā arī lai “dejošana turpina būt visīsākais ceļš uz laimi”. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.