Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēsturnieks Jānis Tomaševskis: Ticība mūsu valstij būs svarīga vienmēr

Aizvadītā nedēļa personīgi un darba jomā pagāja Lāčplēša dienas noskaņās. Ik gadu novembra svētkos atzīmējam un atceramies valsts proklamēšanu un tai sekojošo jaunās valsts nosargāšanu Neatkarības kara ietvaros. Valsts svētku noskaņās dažādu paaudžu valsts iedzīvotāji uz mirkli apstājas un piemin mūsu senčus, kuri vairāk nekā simt gadu senajos dramatiskajos gados noticēja Latvijas valsts idejai un bija gatavi par to cīnīties. Arī man ir svarīgi šo ticību demonstrēt, tādēļ arī šogad Lāčplēša dienas pievakarē kopā ar ģimeni pievienojos tiem daudziem tūkstošiem, kuri pie Rīgas pils klusi iededza sveces un godināja valsts aizstāvjus vēsturē un mūsdienās. Ticība mūsu valstij būs svarīga vienmēr, un katrai nākamajai paaudzei šī ticība ir jāsajūt no jauna, kā arī jāapliecina darbos.
Tas īpaši aktuāli ir šobrīd, kad netālu no mūsu valsts robežām Ukrainā notiek Krievijas uzsākts nežēlīgs karš, un tā radītie ekonomiskie izaicinājumi ietekmē gandrīz ikviena valsts iedzīvotāja ikdienu. Savu iespēju robežās jāturpina atcerēties par palīdzību ukraiņiem, kuri varonīgi turpina aizstāvēties un atbrīvot okupētās teritorijas. Tieši Lāčplēša dienā saņēmām iepriecinošas ziņas par stratēģiski nozīmīgās dienvidu pilsētas Hersonas atbrīvošanu, kas vēl vairāk palielinās gan pašu ukraiņu, gan NATO bloka ticību Ukrainas uzvarai un sekmēs militārās un ekonomiskās palīdzības nepārtrauktību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.