Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēstures detektīvs sunākstietis Andris Šinke. Viena no baudām — rakstīt vēstules rokrakstā

Ar mierpilni sirsnīgu smaidu, citādu skatījumu uz notikumiem, vēlmi atrast it visā īsto, patieso — tādu redzu Andri Šinki, par kuru iepriekš domāju, ka viņš laiku laikos bijis sunākstietis. Kā atklājās sarunā, tā ir viņa bērnības zeme un tagad, beidzamos padsmit gadus, vieta Piksteres ezera krastā, kur vienatnē un klusumā meklēt atbildes uz mūžīgajiem jautājumiem.
Pensionārs, vienkāršs lauku cilvēks — tā par sevi saka Andris, kad jautāju, ar ko šobrīd nodarbojas. Dzimis un skolā gājis Jēkabpilī. Sunākstes pagasta “Rāviņās” no 1940. gada dzīvoja mammas vecāki, uzvārdā Zvejnieki. Tur ienākuši no Daudzeses pagasta. Uz vecvecāku mājām Andris devies vasaras brīvlaikā, nereti arī nedēļas nogalēs. Palīdzējis saimniecības darbos. Andra tētis Ādolfs dzimis 1928. gadā, māte Austra — 1927. gadā. Tēva vecāki ir kurzemnieki. Audzis kuplā ģimenē, pašam nācies dzīvē “izsisties”, padomju laikā bijis milicis. Mammas Austras Zvejnieces tēvs Jānis Zvejnieks ir no Jaunjelgavas. Māte Anna Zvejniece (dzimusi Markulāne) — no Ilūkstes pagasta Eglaines muižas. Andra mamma beigusi Jēkabpils ekonomisko tehnikumu (mūsdienās Jēkabpils Agrobiznesa koledža — aut.) un vēlāk, no 1952. līdz 1977. gadam, bija šīs skolas direktore. Andra māsa Liena ir jēkabpiliete, brālis Juris tikko devies pensijā un dzīvo Olainē. Andrim ir dēls, kurš dzīvo un strādā Šveicē, un meita, kas dzīvo tuvāk — Jelgavā. Dēls ir programmētājs un darbojas finanšu jomā, meita darbojas ar Eiropas Savienības projektiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.