Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēlēšanas – solījumu laiks

foto no istockphoto.com

Šķiet, ka piekšvēlēšanu gaisotne iepriekš nav bijusi tik izteikti aktīva kā gaidāmajām Saeimas vēlēšanām oktobrī. Redzot partiju un deputātu kandidātu lielo aktivitāti, tam varētu būt divi iemesli — pirmkārt, cilvēki apjautuši, ka viņiem ir, ko teikt, un spēj darīt; otrkārt, iespējams, vēlas nodrošināt sev stabilu vietu pirms kārtējās krīzes. Tas nepārsteigtu, ja kandidātu vidū redzētu vairāk darītāju nekā runātāju vai tos, kuri uzskata, ka par savu vārdu vien pelnījuši atbalstu ievēlēšanai. Tie laiki, manuprāt, jau garām, bet arī jaunie vieš bažas, kāda būs nākamā Saeima.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Deputātu kandidātu loks ir raibs, un visvairāk pārsteidz, ka uz vietu Saeimā pretendē bijušie politiķi, ar kuru vārdu saistīto skandālu skaits ir liels un skaļš. Vai viņiem pēkšņi būtu radusies prasme un spēja veicināt valsts attīstību? Grūti tam noticēt. Līdzīgi ir ar daudzajiem bezdarbniekiem, minimālo izglītību ieguvušajiem un parādu jūgā grimstošajiem uzņēmējiem. Vai viņi dodas glābt valsti? Šaubos gan. Šobrīd cilvēki ir aizdomājušies, ka deputāta kandidātam obligāti vajadzētu būt ar augstāko izglītību un varbūt būtu svētīgs pat kāds tests, kas apliecina nepieciešamās prasmes, jo ar vēlētāju uzticību vien cilvēks nevar kļūt par politiķi.

Šobrīd vēlētāju prāti tiek “skaloti” uz nebēdu. Turklāt ir laiks, kad solīt ir tik daudz ko. Bēdīgākais gan ir tas, ka bieži vien šiem solījumiem ir tukša skaņa, jo pildīt neviens tos negrasās. Galvenais ir panākt, lai ievēlē. Esmu pārliecināta, ka šādu populistisku solījumu būs daudz, bet pie sasistas siles diemžēl attapsies iedzīvotāji, nevis lēmumu pieņēmēji. Diemžēl Laimes lāča meklēšana arī neko nedos, cerot, ka nāks kāds un atrisinās visas problēmas. Bieži vien izskan frāze, ka cilvēki vairs nav tik naivi un netic pasaciņām, redz politiķu manipulācijas un spēj atšķirt tukšu muldētāju no darītāja. To palīdz izprast un saskatīt arī žurnālisti. Tomēr iepriekšējā pieredze, kad pēc klajiem meliem visas valsts priekšā konkrēto kandidātu tik un tā ievēlēja, kliedē cerības, ka vēlētāji nekāps uz tiem pašiem grābekļiem. Dažkārt naiva ir arī pārliecība, ka, būdams profesionālis savā jomā, cilvēks būs labs politiķis.

Lai arī šķiet, ka laika gana, vēlēšanas tuvojas strauji, un sava izvēle būs jāizdara. Jācer, ka pēdējo laiku notikumi cilvēkiem liks attapties, ka jāiet uz vēlēšanām un svarīga ir katra balss. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.