Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēlas pārdalīt naudu, bet neprot to nopelnīt

Tas ir dabīgi, ka pašvaldības domā ne tikai kā piesaistīt, bet arī noturēt iedzīvotājus. Turklāt deklarēto iedzīvotāju skaits ietekmē budžeta lielumu, kas ir katras pašvaldības izdzīvošanas jautājums, jo nereti ir situācijas, ka cilvēki paliek dzīvot konkrētajā vietā, bet viņu deklarētā dzīvesvieta dažādu iemeslu dēļ ir citur. Neatkarīgi no tā, katrs tomēr grib saņemt no pašvaldības, kur reāli dzīvo, konkrētus pakalpojumus, bet tam nav nodokļu seguma. No tāda viedokļa ir saprotami un atbalstāmi pašvaldību centieni sakārtot šo jautājumu, bet no otras puses — tas bieži vien kļūst par neproduktīvu sacensību. Skumjākais arī tas, ka ieguvējas ir turīgākās pašvaldības, jo tās var atļauties solīt, bet mazākās paliek zaudētājos. Kopumā ilgtermiņā tas nav labākais risinājums, bet ko iesākt pašvaldībām, ir grūti pateikt, jo iedzīvotāju skaits ir viens no pamatiem.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.