Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēja turbīnas varētu izvietot arī Aizkraukles novadā

AS “Latvenergo” februārī sākusi lieljaudas vēja parku attīstīšanu, tiekoties ar vairākām pašvaldībām un pētot būvniecības iespējas Aizkraukles, Balvu, Limbažu, Ventspils un Ludzas novados. Februārī Aizkraukles novada vadība tikās ar uzņēmuma “Latvenergo” pārstāvjiem un uzklausīja energoapgādes uzņēmuma ideju par vēja parka izveidi Aizkraukles novadā.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš paudis, ka līdz 2030. gadam Latvija plāno uzstādīt 800 megavatu (MW) vēja enerģijas jaudas, tātad 10 reizes vairāk nekā šobrīd. Igaunijas plāns ir 1000 MW, Lietuvā — 2000 MW vēja enerģijas jaudas. Plāns ir līdz 2026. gadam uzstādīt tik lielas vēja jaudas, ka Latvija vairs nebūtu elektrības importētāja, bet eksportētāja.
Pagaidām vēja parka izveide Aizkraukles novadā ir tikai ideja. Par to vairāk stāsta “Latvenergo” sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Andris Siksnis. “Esam piesardzīgi un maksimāli godīgi, stāstām, ko katrā nākamajā solī darīsim. Aizkraukles novads bija pirmais no pieciem, ar kuru virtuāli tikāmies. Doma bija pateikt pašvaldībai, ka mums ir interese, nevis stāstīt, kurā vietā kas atradīsies. Šī tikšanās bija tikai iepazīstināšana ar ideju, tai nebija formālas nozīmes,” saka Andris Siksnis. “Latvenergo” šobrīd tikai varbūtēji redz iespēju vēja parku celt tālu no jūras. Būvējot lielas jaudas stacijas, to ģeogrāfija paplašinās. Nākamais solis ceļā uz parka būvi būs sākotnējā sabiedriskā apspriešana, kas visticamāk notiks šajā pavasarī. To rīkos pašvaldības sadarbībā ar projektā iesaistītajām pusēm. Visticamāk, to organizēs tie paši speciālisti, kuru uzdevums būs veikt ietekmes uz vidi novērtējumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.