Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vēja parks būs, neraugoties uz sabiedrības iebildumiem. Plāno būvēt līdz 60 turbīnām

Valsts uzņēmumu “Latvenergo” un “Latvijas Valsts meži” dibināta SIA “Latvijas vēja parki” starp Sēreni un Birzgali plāno uzstādīt līdz 60 vēja turbīnām. Pirmās turbīnas elektrību šeit varētu sākt ražot 2028. gadā. Katras jauda ir līdz 8 megavatiem. Katrai no tām apkārt vidēji jābūt 2 ha lielai teritorijai. Turbīnas maksimālais augstums — līdz 300 metriem (lāpstiņas augstums). Turbīnas atradīsies uzņēmumam “Latvijas Valsts meži” piederošajā teritorijā mežā. Tomēr, izbūvējot elektropārvades līnijas, tās, visticamāk, skars arī privātīpašumus. Pašlaik nav konkrētas atbildes — būvēs gaisa, vai pazemes līnijas. Tāpat vēl nav precizēts kopējais turbīnu skaits un to konkrēts novietojums. Plānotas vēl šādas uzņēmuma pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem, lai precizētu turbīnu novietojumu, kā arī elektropārvades līniju virzienu. Principā tas ir viss, kas būtu jāzina par šī vēja parka izbūvi. Kā pasākuma laikā atzina parka veidotāji, šī vairāk ir formāla tikšanās, jo tādu paredz projekta noteikumi. Patiesībā nav runa par to, vai ņems vērā iedzīvotāju iebildumus pret parka būvi. Runa šobrīd ir tikai par niansēm. Tālāk izklāsts par tikšanās laikā pārrunāto

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.