Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vecbebru tehnikuma dienesta viesnīcā atklāj sociālās aprūpes centru

Baibas Skabas foto

Bijušā Vecbebru tehnikuma dienesta viesnīcā šajā nedēļā svinīgi atklāts Latvijas Sarkanā krusta sociālās aprūpes centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunas ar Sarkano Krustu par bijušā tehnikuma mācību kompleksa pārņemšanu Kokneses novads uzsāka pirms kādiem pieciem gadiem un visu šo laiku bija doma Vecbebros veidot plašu daudzfunkionālu sociālo pakalpojumu centru, jo mācību kompleksā ietilpst gan pati skolas ēka, gan plaša piecstāvu dienesta viesnīcas ēka. Latvijas Sarkanā krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops sociālā aprūpes centra atklāšanā atzina, ka šis projekts ir bijis grūts un sarežģīts, jo pa vidu bija kovidpandēmija, tad novadu reforma, pēc kuras visas sarunas pārņēma jaunā Aizkraukles novada pašvaldība, kamēr pagājušā gada aprīlī beidzot ēkas tika nodotas bezatlīdzības lietošanā Sarkanajam krustam. Arī karš Ukrainā ietekmējis notikumu gaitu, jo daļā ēkas izmitināti Ukrainas bēgļi. Sociālās aprūpes centrs šobrīd izvietots divos ēkas stāvos, un vēl daļa telpu tiek iznomāta nometnēm.

Skolas ēka pagaidām praktiski stāv tukša, svinību zāli izmanto pagasta kultūras pasākumiem, ēdnīcu – nometņu bērnu ēdināšanai, mācību virtuvē ukraiņi sev gatavo ēst, pārējās telpas netiek izmantotas. Tomēr Uldis Līkops ir gandarīts, ka ēkas vismaz daļēji ir apdzīvotas, tās nav pamestas, kā citviet, kur slēgtas skolas.

Vecbebru sociālās aprūpes centrā klienti izvietoti istabiņās pa vienam un pa diviem, šobrīd ir 45 klienti, bet izvietot varētu kādus 80. Pieci no klientiem ir vietējie iedzīvotāji, pārējie ir no citiem novadiem un pilsētām. Dienā, kad grieza svinīgo lentu, par klientiem rūpējās 19 darbinieki. Un kā atzina Uldis Līkops – gan tie, kas te dzīvo, gan tie, kas te strādā jūtas arvien stabilāk un drošāk un doma par plašu centru nekur nav pazudusi.

Šajā ziemā gan par ēku uzturēšanu maksātas nesamērīgas summas, un šobrīd tiek tērēts vairāk nekā nopelnīts, jo klientu nav tik daudz, lai nosegtu visas izmaksas. Taču Uldīs Līkops atzīst, ka, uzsākot šo projektu, to ir apzinājušies, un centrs nav veidots ar mērķi gūt tūlītēji peļņu. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas atmaksāsies laika gaitā un vairāk tiek domāts par misiju un funkciju, ko pilda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.