Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Var novērtēt, kuram plašāka sirds. Sieviešu dienā vīrieši rindās stājas agri no rīta

SVĒTKIEM GATAVAS. Uzņēmuma “Jēkabpils zieds” saimnieces Rita (no labās) un Baiba Grāvnieces Starptautiskajā sieviešu dienā 8. martā darbu sāks vēl pirms saullēkta, lai paspētu sagādāt ziedus visiem kungiem, kas šajā dienā vēlēsies sveikt savas dāmas. Imanta Kaziļuna foto

Uzņēmums “Jēkabpils zieds” ir viens no vecākajiem, ja ne pats senākais Jēkabpilī. Tā saimniece ir Rita Grāvniece. Ikdienā viņas lielākais palīgs ir meita Baiba Grāvniece. Gatavojoties Starptautiskajai sieviešu dienai, uzņēmums sagādājis gan grieztos ziedus, gan piedāvā pēdējā laikā pieprasītos ziedus podiņos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad 3. martā uzņēmums “Jēkabpils zieds” nosvinēja 82. dzimšanas dienu. Saimniece teic, cik viņai zināms, tas ir vecākais pilsētā. Liliju audzētājs, dārznieks Viktors Orehovs to dibināja 1941. gadā. Kopš tā laika nav bijis gads, kad uzņēmums būtu pārtraucis savu darbību. Rita te sāka strādāt 1976. gadā, neilgi pēc tam, kad pirmais saimnieks bija devies pensijā. Par uzņēmuma vadītāju viņa kļuva 2004. gadā.

Par Starptautisko sieviešu dienu Rita Grāvniece saka — patīkami svētki, kad puķes var dāvināt un saņemt. “Vīrieši kā bitītes pie mums nāk. Daudzi jau iepriekš ir iesnieguši sarakstu ar to, cik daudz un kādas puķes viņiem vajag. Tad var redzēt, cik kuram sirds plaša,” smaidot saka dārzniecības saimniece, un jokodamās piebilst: “Lai sievas ar mani draudzējas, pateikšu visu.” Kuram līdz šim bijusi plašākā sirds? Pagaidām rekords ir kāds kolektīvs, kurā sveicamas ir 70 meitenes. Katrai tiek trīs tulpītes.

Ritai atmiņā palicis kāds 8. marts, kad vīrieši pie dārzniecības rindā bija stājušies jau sešos no rīta. Šogad durvis svētku dienā vērs pat pirms pulksten sešiem. “Vīrietim nedrīkst likt gaidīt,” saka dārzniece. Lai gan daudz vairāk nekā 8. martā, pircēju šeit ir Mātes dienā, kas šogad iekrīt 12. maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāstot par modes tendencēm puķu dāvināšanā, saimniece saka, ka viņas vecuma cilvēki vēl izvēlas neļķes, bet jaunā paaudze tām pat virsū neskatoties. Senāk gan neļķe bija teju vienīgā puķe, kas bija pieejama visu gadu, un to arī izvēlējās gan svētkos, gan skumīgos brīžos. Pēdējā laikā pieprasītākas par grieztajiem ziediem ir puķes podiņos. Arī dienā, kad viesojos saimniecībā, kāds puisis paņēmis visas uzziedējušās ciklamenes jeb Alpu vijolītes.

Dārzniece neslēpj, ka ziemā siltumnīcas nekurina, līdz ar to tulpes nav šeit audzētas. Apkuri, kuru nodrošina pilsētas katlumāja, visām 11 siltumnīcām, kā viņa sauc “mājām”, pieslēdza 1. martā. Līdz ar to sācies darbs pie jauno stādu dēstīšanas. Līdz tam, rudens un ziemas mēnešos šeit tapa ziedu pušķi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.