Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valsts prezidents simtajā jubilejā sveic neretieti, aktieri Jāni Kubili

Vakar, 24. jūlijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs simtajā jubilejā sveica ilggadējo Latvijas Nacionālā teātra aktieri, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku, aktieri Jāni Kubili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Savu un Latvijas gadsimtu Jūs esat piepildījis ar inteliģenci, talantu, izcilu meistarību lomu tēlojumos un uzticību savam vienīgajam teātrim – Latvijas Nacionālajam teātrim. Ar savu mākslinieka personību un radošo veikumu latviešu teātra un kino mākslā Jūs esat ieguvis aktierim visdārgāko – paliekošu skatītāju mīlestību. Patiesā sirsnībā cildinu Jūs lielajā dzīves jubilejā un pateicos par dāsno, skatuvei veltīto, mūžu un izcilo devumu Latvijas kultūrā,” vēstī ieraksts Valsts prezidenta pasniegtajā Cildinājuma rakstā Jānim Kubilim.

Ciemojoties Jāņa Kubiļa vasaras mājā Baltezerā, Valsts prezidents jubilāram dāvināja rožu stādu vasaras medus krāsās ar nosaukumu Sweet Honey. Bez teātra mākslas Jāņa Kubiļa mūža aizraušanās ir dārza darbi un rožu audzēšana.

Aktieris dzimis 1923. gadā Neretā. Mācījās Riekstiņu pagastskolā, Neretas pamatskolā, vēlāk Smiltenes Piensaimniecības skolā. Jaunībā spēlēja pirmajā Neretas basketbola komandā. Pēc Otrā pasaules kara atgriezās Neretā, kur iepazinās ar savu nākamo sievu Liliju Daugavieti un kopā ar viņu mācījās Veras Baļunas vadītajā kursā Drāmas teātra studijā Rīgā.

Līdz 1994. gadam bija Drāmas (vēlāk – Nacionālā) teātra aktieris. Filmējās arī vairākās Rīgas Kinostudijas spēlfilmās. 1994. gadā Jānis Kubilis pensionējās.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.