Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Valdnieku krišanas mēnesis

“Mamm, vai labie uzvar?” vaicā mans piecgadīgais dēls. Kara atblāzma sasniegusi arī mazāko ausis, bet ne saprašanu. Ģeopolitikas izpratnes trūkums ļoti ierobežo spēju izskaidrot pasaulē notiekošo. Lai nu kā, jau pirmajos sarunas teikumos aprāvos, jo uz mēles gala bija vārds “krievi”… Putins nav krievi! Bērna pasaules uztvere ir tieša — kļūdīties nedrīkst. Pēdējā laika notikumi, mobings skolās pret krievvalodīgajiem ir skaļš signāls par draudošo plaisu mūsu sabiedrībā. Šī nav cīņa pret Krieviju, tās iedzīvotājiem vai krieviski runājošajiem, tā ir cīņa pret karu, nāvi, bumbošanu un priekšgalā esošo sadistu. Svarīgi nepārteikties, veidot izpratni, izsakoties precīzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Man, tāpat kā daudziem citiem, ir bail. Bail no tā, ko garīgi slims, emocionāli nepiesātināms diktators ir spējīgs izdarīt. Bailes un pasivitāte ļāvusi huligāna Putina tarakāniem kļūt negausīgiem. Es uzaugu laikā, kad man mācīja ar pāridarītāju tikt galā pašai. Prasīt kādam palīdzību vai pastāstīt vecākiem bija kauna lieta. Savām acīm redzēju, ka skolas huligāns sēž savā tronī — vieni baidījās, savukārt tie, kurus viņš neaiztika, pievēra acis uz notiekošo. Vai tas jums ko neatgādina? Neizklausās pēc mums visiem tik labi pazīstamā ļaunā Kaščeja Putina? Ne bez iemesla ukraiņi kļuvuši par drosmes, taisnības un varonības simbolu. Viņi cīnās ne tikai par savu, bet mūsu visu brīvību.

Saeima steidzamības kārtā atbalstīja likumprojektu, kas ļauj Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi iesaistīties karadarbībā Ukrainā tās bruņoto spēku struktūrās vai pretošanās kustības sastāvā. Mēs visi vēlamies palīdzēt, un to var darīt dažādi — ar labām domām, sniedzot finansiālu atbalstu vai arī plecu pie pleca cīnīties par taisnīgumu. Tieši nesen kāds paziņa sociālajos tīklos publicēja zelta frāzi — slikts karotājs ir bīstamāks par ienaidnieku. To ir svarīgi atcerēties, lai ar labiem nodomiem nesanāk nodarīt vairāk ļauna nekā laba.

Putins ar savu rīcību Krievijai uzklājis dzelzs priekškaru. Sankcijas un ierobežojumi ir pilnībā distancējuši Krievzemi un tās iedzīvotājus no pārējās pasaules. Tiek pārtraukti ārzemju pakalpojumi, uzņēmēji vairs nesniedz savus pakalpojumus un nepiedāvā preces. Protams, ķēdes reakcija nepasargā arī mūs no dažādām neērtībām. Bet piedodiet, sāls trūkums, gāzes cenas un citas laikmetīgās problēmas nav salīdzināmas ar zaudētajām un izpostītajām cilvēku dzīvēm, draudiem Eiropai un Latvijai. Kremļa diktators savas darbības pamato ar vecu ģeogrāfisko karti. Atcerēsimies, ka arī mēs ne tik senā vēsturē bijām daļa no lielās Padomju Savienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labā ziņa — vēsture atklāj, ka marts ir bijis Krievijas valdnieku krišanas mēnesis — Staļins, Aleksandrs II, Ivans Bargais, Nikolajs I, Čerņenko.

Jebkurā gadījumā pasaule vairs nekad nebūs tāda, kāda tā bija līdz aizvadītās nedēļas ceturtdienai. Notiekošais atstās neizdzēšamas pēdas cilvēku dzīvēs un brīvības apziņā. Cerēsim, ka jaunā pasaule nesīs vairāk miera un labestības!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.