Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai tanki brauks pār Mārtiņa kauliem? Kas notiks ar Zalaku kapiem, kuri būs pašā Sēlijas militārā poligona vidū

Vairāk nekā 120 gadu pagājis, kā uz Sunākstes un Viesītes pagasta robežas esošajos Zalaku kapos dus “Salaku” saimnieks Mārtiņš Lejiņš. Turpat arī viņa laulātā draudzene Madala un meita Līze. Kapi ir mežā, un pagājušajā gadā teritoriju ap kapiem izzāģēja. Šogad augusta beigās, kad Latvijā plosījās vētra, tā kapus nesaudzēja. Milzu priedes tagad krustu šķērsu sagāztas uz granīta pieminekļiem un metāla krustiem.
Šī gada 22. jūnijā Saeima otrajā un galīgajā lasījumā pieņēma militārā poligona “Sēlija” izveides likumu, nosakot priekšnoteikumus jauna militārā poligona izveidei Jēkabpils un Aizkraukles novadu teritorijās. Zalaku kapi ir poligona pašā viducī. Vai tuvākajā nākotnē, kad militārais poligons būs izbūvēts, kapus nolīdzinās līdz ar zemi? Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kuras pārziņā ir kapu jautājums, uz to gan neatbildēja un rosināja šo jautājumu uzdot Aizsardzības ministrijai.
Garā atbildē ministrija neizplūda.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.