Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai sēņotāji un ogotāji mežā var justies droši

Saskaņā ar pērn veiktā lāču monitoringa datiem apstiprinājies, ka Latvijā mīt 70 — 80 lāču. Reģistrēts arī gadījums, kad lācis uzbrucis cilvēkam. Vai, jūsuprāt, mežos ogot un sēņot ir droši? Saskaņā ar pērn veiktā lāču monitoringa datiem apstiprinājies, ka Latvijā mīt 70 — 80 lāču. Reģistrēts arī gadījums, kad lācis uzbrucis cilvēkam. Vai, jūsuprāt, mežos ogot un sēņot ir droši?
ELĪNA EZERIŅA,
Dabas aizsardzības pārvaldes Komunikācijas un dabas izglītības nodaļas vadītāja
— Lai gan brūnais lācis bija pilnībā izzudis no Latvijas teritorijas, mērķtiecīgu aizsardzības pasākumu rezultātā lāču populācija stabili atjaunojas un šobrīd Latvijā varētu būt līdz pat 80 indivīdu, no kuriem daļa Latvijā ir arī piedzimuši.
Pērn pavasarī fiksētais gadījums nevar tikt vērtēts kā mērķtiecīgs uzbrukums cilvēkam — visticamāk, ka mežsargs ar savu klātbūtni izbiedējis lāču mammu, kas, sargājot lācēnus, šādā veidā aizstāvējusies.
Brūnais lācis nav agresīvs un lielākoties izvairās no sastapšanās ar cilvēku, tāpēc cilvēka atrašanās mežā, tostarp arī ogošana un sēņošana, ir cilvēkam droša.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.