Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai senioriem virs 60 gadiem jāvakcinējas obligāti?

Valdībā sākušās diskusijas par iespēju noteikt pienākumu vakcinēties pret Covid-19 visiem cilvēkiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu. Latvijā ir ap 100 000 senioru, kuri nav vēl to izdarījuši, un tā joprojām ir liela riska grupa. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš uzskata, ka senioriem virs 60 gadiem pienākumam vakcinēties būtu jēga, ja par šīs prasības neizpildi iestātos kādas sekas. Vai šai vecuma grupai jānosaka obligāta vakcinēšanās?
AIJA BARČA,
Latvijas Pensionāru federācijas vadītāja
— Šāds lēmums noteikti nav jāpieņem politiķiem, bet gan mediķiem, un tas katram jāizrunā ar savu ģimenes vai citu ārstējošo ārstu. Īpaši vecumā no 75 gadiem un vecākiem, kuriem ir pietiekami dažādu, bieži vien nopietnu saslimšanu, un ir nepareizi visus cilvēkus no 60 gadu vecuma nodēvēt par senioriem, jo šodien liela daļa no viņiem vēl strādā un ir spēka pilni. Tieši ģimenes ārsts var vislabāk izvērtēt un pamatot, kāpēc vakcinācija ir nepieciešama, un labi, ka pēdējā laikā viņu darbs ir atbalstīts. Piemēram, ir līdzekļi papildu medicīnas māsas algošanai praksēs, piemaksa, ja vakcinēšanu veic pie pacienta mājā, jo viena daļa senioru cienījamā vecumā nemaz nevar tikt pie ārsta vai uz vakcinācijas punktu, ja arī tas rīkots izbraukumā. Vislabākā ir tieši šāda personīga uzrunāšana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.