Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai pietiek ar skati reizi divos gados?

Pirms nedēļas portālā ManaBalss.lv izveidota un šobrīd 6000 cilvēku parakstīta iniciatīva par automašīnu tehniskās apskates veikšanu reizi divos gados. Pašlaik tas attiecas tikai uz automašīnām, kas jaunākas par četriem gadiem. Vai Latvijā vajadzētu mainīt Ceļu satiksmes likumu, nosakot, ka arī vecākām automašīnām tehnisko apskati varētu veikt reizi divos gados?
Mārtiņš Mālmeisters,
Ceļu satiksmes drošības direkcijas komunikācijas departamenta vadītājas vietnieks
— Transportlīdzekļu tehniskā apskate ir būtisks satiksmes drošības stūrakmens, jo nodrošina, ka ceļu satiksmē piedalās videi draudzīgi un droši transportlīdzekļi. CSDD transportlīdzekļu tehniskajai apskatei rūpīgi seko līdzi un apkopo konstatēto defektu statistiku. Jāpiekrīt, ka jauniem automobiļiem līdz trīs gadiem satiksmes drošībai konstatēto bojājumu ir ļoti maz, savukārt jau 5 – 6 gadus veciem un vecākiem transportlīdzekļiem konstatēto defektu skaits strauji aug. Bez tam ir jāpiezīmē, ka tehnisko apskati ar pirmo reizi neiziet vismaz 40% transportlīdzekļu. Līdz ar to varētu diskutēt par pirmās tehniskās apskates veikšanu jauniem automobiļiem pēc 3 gadiem, tad pēc diviem gadiem un pēc tam ik gadu. CSDD uzskata, ka piedāvājums visiem transportlīdzekļiem tehnisko apskati veikt ik pēc diviem gadiem nav pieņemams.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.