Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai kolektīvi pandēmijas ēnā spēs sagatavoties Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem?

Ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus, sākta gatavošanās nākamajiem Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas paredzēti 2023. gada vasarā, taču, ja šī gada pirmajā pusē tiks konstatēts, ka kolektīviem nav iespējas kvalitatīvi sagatavot svētku repertuāru, tad līdz maijam jautājums tiks aktualizēts Dziesmu un deju svētku padomē, lai lemtu par iespējamu svētku pārcelšanu. Vai kolektīvi pandēmijas ēnā spēs tiem sagatavoties?
SIGNE PUJĀTE,Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore
— Maijs ir pieņemts kā robežlīnija, kas ir zināmi kritiskais laiks attiecībā uz svētku māksliniecisko virzienu un repertuāra apguves iespējām. Esam pašvaldībām lūguši aptaujas veidā sniegt informāciju, lai galvenajās tendencēs saprastu, kas notiek kolektīvos ar dalībnieku skaitu. Tiekoties ar nozaru pārstāvjiem, virsdiriģenti un virsvadītāji sniedza savus pārskatus par notiekošo kolektīvu apjomā. Nav signālu, ka kolektīvos būtu liels dalībnieku kritums. Protams, ir kolektīvi, kas savu darbību ir beiguši. Iemesls, ko visbiežāk šādās situācijās esam dzirdējuši, — nevakcinēti kolektīvu vadītāji, kas tādēļ nevar turpināt vadīt māksliniecisko kolektīvu. Šogad valsts piešķirto mērķdotāciju maksājam 1638 mākslinieciskajiem kolektīviem.Sagatavošanās un repertuāra apguves spēja katrā pašvaldībā ir citādāka....

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.