Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai izteikums par bezbērnu nodokli ir vērā ņemams?

Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks rosinājis apsvērt ideju par tā sauktā bezbērnu nodokļa ieviešanu. Viņš teicis: “Ja gribam, lai Latvijā ir vairāk bērniņu, mums ir jāveido draudzīgāka bērnu politika, un varbūt vajadzētu ieviest bezbērnu nodokli, kā tas bija padomju laikos.” Vai šāds ministra izteikums ir vērā ņemams, un par ko tas liecina?
DAILA BRUŽUKA-BĒRZIŅA, aizkraukliete, Lielvārdes vidusskolas skolotāja
— Man drīz būs otrs bērniņš, tā ka šis nodoklis nebūtu aktuāli. Nesen klausījos diskusiju par to, vai laist bērnu pasaulē vai tomēr nē. Viedokļi ir atšķirīgi. Ja ieviestu šādu nodokli, tas būtu solis atpakaļ Padomju Savienības virzienā. Ko darīt tiem, kuriem bērni nevar būt? Pat ja šis nodoklis būtu viens eiro, tas izskatītos kā atgādinājums — tu neesi normāls, sabiedrībā neiederies tikai tāpēc, ka tev nav bērnu.
Domāju, ka ne ar nodokļiem piespiedīs cilvēkus radīt bērnus. Kad satiekas īstie cilvēki, bērns ir pašsaprotams, nav atkarīgs no algas lieluma, valsts atbalsta vai tamlīdzīgi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.