Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Vai iespējams mainīt sabiedrības paradumus?

Veselības ministrija izstrādājusi plānu, kas paredz samazināt alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu nodarīto kaitējumu sabiedrības veselībai, nodrošinot iedzīvotājiem pierādījumos balstītus, mērķtiecīgus, kvalitatīvus atkarību izraisošo vielu lietošanas profilakses pasākumus, kā arī agrīnu diagnostiku un kvalitatīvus, pieejamus un individuālajām vajadzībām atbilstošus veselības aprūpes un sociālos pakalpojumus. Ar visu pasākumu kopumu ministrija plāno nodrošināt, ka alkoholisko dzērienu un narkotisko vielu lietošana sabiedrībā trīs gadu laikā nepieaugtu. Vai iespējams mainīt sabiedrības paradumus?
Ilze, Luksa, Pļaviņu vidusskolas direktore
— Dažādu atkarību izraisošu vielu lietošana skolēnu vidū ir liela problēma, un kļūst lielāka. Plaši piedāvātais vielu klāsts ar krāšņām reklāmām un pieejamību ļoti vilina jauniešus tās pamēģināt. Paļaujoties uz reklāmu saukļiem, liela daļa tic šo vielu nekaitīgumam un meklē iespējas tās iegādāties legāli vai nelegāli. Īpaši izplatītas jauniešu vidū ir elektroniskās smēķēšanas ierīces, kuras iegādāties palīdz pieaugušie un pilngadīgi paziņas. Notiek izmēģināšana, pirkšana un pārdošana. Lai mazinātu šādu paradumu izplatību mācību iestādē, par atkarību veicinošo vielu kaitīgumu skolotāji ar skolēniem runā stundās, pasākumos, kā arī mācību iestādē regulāri notiek preventīvie reidi. Pēdējais bija 18. oktobrī, kad Valsts policijas un pašvaldības policijas inspektori ar kinologu un dienesta suni Darvinu tādu veica Pļaviņu vidusskolā. Suņa ožu piemānīt nevar, tāpēc arī šoreiz vairākiem skolēniem nācās paskaidrot policijas darbiniekiem pastiprinātas suņa uzmanības iemeslus. Reida laikā pie skolēniem atrastas vielas un priekšmeti, kas saskaņā ar Pļaviņu vidusskolas iekšējās kārtības noteikumiem un ārējiem normatīviem nedrīkst atrasties izglītības iestādē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.