Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz muzikālās skatuves kāpj jauna rokgrupa no Pļaviņām – “Stop Acting”

PIETEIKUMS MŪZIKĀ — Arnolds (no kreisās), Henrijs, Žanete un Edgars.

Muzicēšana — kopīgs vaļasprieks, kas sagādā prieku

Publikas simpātijas sākusi iekarot jauna rokmūzikas grupa “Stop Acting”, kuras pamata sastāvs ir no Pļaviņām un Stukmaņiem. Decembra beigās tā izdeva savu pirmo singlu “Alchemist”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vieno “Skolas blice”

Kā grupa mūziķi sāka darboties kopā aptuveni pirms trijiem gadiem. Tajā vispirms apvienojās skolasbiedri Žanete Felsa, kura spēlē bungas, Henrijs Jaudzems (elektriskā ģitāra) un Arnolds Rullis (basģitāra). Viņiem pievienojies vokālists Edgars Bikse, kura dzimtā vieta ir Latgale, bet nu jau visi jaunieši dzīvo un strādā Rīgā, kur palikuši pēc studijām.Žanete stāsta, ka viņai pirmā saskare ar bungām bija Pļaviņu luterāņu draudzē, kas bija iegādājusies šo mūzikas instrumentu jauniešu vakariem. Bieži meitene gājusi līdzi mammai, un, kamēr viņa tur strādājusi, sākusi “bungoties” un jau pēc laika varējusi kaut ko nospēlēt. Nopietnāk tas bijis vidusskolas ansamblī “Skolas blice”, ko vadīja Gints Balodis. Tajā skolojušies un sevi pierādījuši vairāki talantīgi jaunieši. Žanete kā flautiste mūzikas skolā beigusi pūšamo instrumentu klasi, bet tālāk mūzikā saistošākas izrādījās bungas.Savukārt Henrijam un Arnoldam bija vēlme apgūt ģitārspēli, viņi to darīja pašmācībā, sākumā kopā spēlējot divatā. Henrijs stāsta, ka mācību procesā daudz palīdzēja internets, paša vēlme to darīt un intensīvi mēģinājumi. Arī viņš darbojies “Skolas blicē” kā solists, un ģitāra bija pēc tam.

HENRIJS JAUDZEMS. Foto no grupas albuma

Spēlēt sāk garāžā

Tad ar bungām puišiem pievienojās Žanete, un trijatā viņi spēlēja Arnolda brāļa garāžā Klintainē. Jaunietis stāsta, ka arī viņš ģitāras spēli apguvis pašmācībā. Mūzikas skola viņam gājusi secen, jo tolaik vairāk interesējis futbols. Kad ģitāra apgūta pamatīgāk, bija interesanti spēlēt kopā ar draugiem. Pabeiguši vidusskolu, aizgājuši mācīties uz Rīgu un turpinājuši spēlēt arī tur.— Iepriekš mums bija cits vokālists un basģitārists, bet viņš no grupas aizgāja, atkal palikām trijatā. Aicinājumam pieteikties vokālistam atsaucās Edgars. Radās gan nākamā problēma — nebija basģitārista, un to uzņēmās Arnolds. Jau no paša sākuma mēs viegli saspēlējāmies, domstarpību mums nav ne sadzīviski, ne muzikāli. Arī Edgars grupā iejutās ātri. Esam vienoti. Ja kādam ir kāda ideja, padalāmies, noklausāmies un mēģinājumā jau liekam kopā, — stāsta Žanete.Ikdienā grupas dalībnieki darbojas katrs savā “lauciņā”, un muzicēšana ir viņu kopīgs vaļasprieks, kas sagādā prieku.

… pazīstamību iegūt nav viegli, jo mūziķu ir daudz, un izcelties var ar ko īpašu — melodiju vai vārdiem.

Arī Henrijs atzīst, ka visiem kopā ir ļoti viegli saspēlēties, un tāda bija arī Edgara ienākšana grupā. Viņš pats teic, ka pārējie jaunieši esot ļoti talantīgi un ir gandarījums darboties kopā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Jau skolas laikā esmu muzicējis, darbojies pasākumu atskaņošanā un to gribēju turpināt. Pēc augstskolas beigšanas Jelgavā jau kādu laiku dzīvoju Rīgā un meklēju domubiedrus. Sākumā to darīju pats, bet atsaucības nebija. Tad Žanete ar puišiem ievietoja paziņojumu, ka meklē solistu, un sadarbība izveidojās uzreiz. Tā kā iepriekš esmu spēlējis arī ģitāru, tad spēlēju arī to, — stāsta Edgars.

Trīs koncerti “dzīvajā”

Mēģinājumos kopā viņi tiekas reizi nedēļā īrētās telpās, kas piemērotas mūzikas grupām, pārējā brīvajā laikā muzikāli pilnveidojoties paši. Edgars apmeklē arī vokālās nodarbības.Šajā sarežģītajā laikā izdevies nospēlēt trīs koncertus “dzīvajā”, un tā bijusi laba pieredze un iespēja. Jaunu ierobežojumu dēļ pēdējos koncertus nācās atcelt, un tagad jāgaida, kad varēs uzstāties vairāk. Šobrīd grupai notiek aktīvs darbs, lai tuvākajā laikā izdotu albumu, kas būs mazais formāts. Pārsvarā dziesmas būs angliski, bet viena latviski. Turpmāk gan šī proporcija mainīšoties, un kāda dziesma iecerēta arī latgaliski. Mūziķi atzīst, ka valodas izvēlē sevi neierobežo un nav izvirzījuši kādu noteiktu formātu.Mainījušies gan paradumi, cilvēki mūziku vairāk klausās internetā, kur piedāvājums ir ļoti plašs. Tieši tāpēc svarīga ir ne tikai aktīva atrādīšanās sociālajos tīklos, bet arī koncerti ar klausītājiem. Tā ka “Stop Acting” ir gatava turpināt muzicēt un pulcēt savus klausītājus.Par savu publiku grupa uzskata visus, kuriem tuva rokmūzika. Henrijs stāsta, ka pazīstamību iegūt nav viegli, jo mūziķu ir daudz, un izcelties var ar ko īpašu — melodiju vai vārdiem. Arnolds piebilst, ka viņiem īpašais varētu būt tas, ka ikviens grupas dalībnieks ir ar savu atšķirīgu muzikālo “piesitienu”, papildinot viens otru. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.