Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Uz ko esam gatavi kvalitātes vārdā?

Viens no aktuālajiem jautājumiem, par kuriem pagājušajā nedēļā ilgi nerima diskusijas, bija pirmo reizi notikušo 9. klases centralizēto eksāmenu rezultāti, kas parādīja pārsteidzoši zemās skolēnu zināšanas, īpaši matemātikā. Atklājās, ka vismaz 1000 skolēnu eksāmenu nav nokārtojuši un atbilstoši Latvijas likumdošanai viņiem nu 9. klasē būs jāmācās otrreiz. Lai eksāmenu nokārtotu, vajadzēja iegūt 10% no kopējā punktu skaita! Pat ne 50%, pietika tikai ar 10%. Kā jau katrai medaļai ir divas puses, arī šai lietai ir divas puses — vienā pusē pārsteigtie audzēkņi, šokētie vecāki un droši vien arī šo caurkritēju skolotāji, taču otrā pusē ir skolotāji, kas pēc eksāmenu darbu labošanas atklāj — ja 9. klases skolēns neprot izvilkt kvadrātsakni un neatšķir pāra skaitli no nepāra, tad viņš patiešām ir pelnījis palikt uz otru gadu. Par maz, ka daudzus šokēja eksāmenu rezultāti. Situāciju dramatiskāku darīja tas, ka skolēni komunikācijas problēmu dēļ šos rezultātus uzzināja tikai pēc izlaiduma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.