Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ūdens līmeņa pazeminājums paralizēs ūdenstūrismu

Lai veiktu hidroelektrostaciju būvju atjaunošanas un uzturēšanas darbus, pēc mēneša Daugavā ievērojami pazeminās ūdens līmeni, līdz pat augusta beigām. Ar ūdenstūrismu saistītie uzņēmēji ceļ trauksmi — viņu darbība apstāsies vai būs krietni ierobežota. Ietekmi izjutīs daudzi — Aizkraukles novadā Pļaviņu HES augšpuses iedzīvotāju ūdensprieki būs apgrūtināti, Daugavas piekraste smakos. Kādēļ tik vērienīgi darbi jāveic vasaras karstākajā periodā, kad Daugavas piekraste ir visiecienītākā atpūtas vieta?
Līmeni pazeminās remontdarbu dēļ
Maija vidū AS “Latvenergo” izplatīja informāciju, ka šovasar Pļaviņu un Rīgas HES ūdenskrātuvēs paredzēti ilgtermiņa ūdens līmeņa pazeminājumi hidrotehnisko būvju remontdarbu veikšanai. No 14. jūlija līdz 28. augustam Pļaviņu HES plānota ūdens līmeņa pazemināšana un noturēšana par 1,64 m zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni HES ikdienas ekspluatācijas laikā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.