Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ūdens attīrīšanas nozīme, ieguvumi un trūkumi

Bez ūdens mēs nevaram dzīvot un par laimi vismaz lielās līnijās ar ūdens kvalitāti Latvijā varam būt apmierināti, taču ne vienmēr. Joprojām ir mājokļi un darba vide, kurā varētu vēlēties tīrāku dzeramo ūdeni. Garša, smarža, izskats – tas viss ir būtiski, lai ūdens dzeršana ne tikai nodrošinātu ķermeni ar ūdeni, bet padarītu šo procesu arī baudāmu.

Vai man ir nepieciešami ūdens filtri?

Cilvēki ir gatavi pārmaiņām tikai brīdī, kad jūt diskomfortu, apzinās problēmas un ir gatavi, ko darīt lietas labā, lai situāciju uzlabotu. Lēmums par ūdens filtru uzstādīšanu nav nekāds izņēmums.

Biežākās sūdzības – ūdens ir ciets, dzelžains, rūsains, ar hlora piegaršu, dažādiem organiskiem vai neorganiskiem piemaisījumiem. Tādas problēmas, kā ķīmiskais vai bakterioloģiskais piesārņojums, ar saviem maņu orgāniem mēs varam piefiksēt tikai pie ļoti augstas koncentrācijas. Precīzi noteikt ūdens kvalitāti var tikai ūdens analīzēs.

Ko darīt? Pirmkārt, jāveic ūdens testēšana. Pēc tam jāsazinās ar firmu, kura uzstāda ūdens attīrīšanas iekārtas (filtri) https://www.waterfilters.lv/

Uzlabota ūdens kvalitāte

Latvijā ūdens kvalitāte pilsētās un apdzīvotās vietās, kur tiek nodrošināta centralizētā ūdensapgāde, lielākoties, atbilst valstī noteiktajiem standartiem. Izņēmums ir situācijas, kad mājas iekšējie ūdensvadi vai dzīvoklī esošās caurules ir savu mūžu nokalpojušas.

Mājsaimniecībās uzstādāmie ūdens filtri var efektīvi novērst un samazināt praktiski jebkuru piesārņojuma veidu. Tā kā filtri ir dažādi, piemeklēt pareizākos var palīdzēt kompetenti profesionāļi, kas vadās pēc ūdens testēšanas pārskata rezultātiem.

Atsevišķi piesārņojuma veidi, piemēram, svins, arsēns, pesticīdi un zāļu atliekas, var nokļūt ūdens avotos infrastruktūras novecošanās, lauksaimniecības prakses vai nepareizas iznīcināšanas dēļ. Ūdens filtri, kas aprīkoti ar progresīvām filtrēšanas tehnoloģijām, piemēram, aktivēto ogli, reverso osmozi vai jonu apmaiņu, var efektīvi likvidēt jebkuru no šiem piesārņojuma avotiem.

Rezultātā uzlabosies ūdens garša, smarža, krāsa. Jūs sāksiet dzert ūdeni biežāk, kas pats par sevi jau var palīdzēt uzlabot veselību un garastāvokli.

Rūpes par apkārtējo vidi un finansiāls ietaupījums

Vai jūs pērkat ūdeni pudelēs? Reizēm? Bieži? Ziniet, ka ūdens pudelēs ir pats dārgākais iespējamais ūdens iegādes veids, turklāt piesārņo mūsu planētu ar plastmasu un veicina CO2 emisijas (ražošana, transports, iznīcināšana).

Šādā kontekstā raugoties, atsakoties no ūdens iegādes plastmasas pudelēs un uzstādot ūdens filtrēšanas sistēmas, jūs rūpējaties ne tikai par savu veselību un ietaupāt naudu, bet arī samazināt dabas piesārņojumu.

Veselība teiks paldies

Kā gan ūdens attīrīšana var palīdzēt veselībai? Pavisam vienkārši. Lietojot piesārņotu ūdeni uzturā, jūs varat uzņemt smagos metālus, pesticīdus, dažādas baktērijas un citus piesārņojuma veidus. Negatīvās sekas var izpausties nekavējoties vai ilgtermiņā. Sevišķi lielu ietekmi piesārņojums atstāj uz bērniem, grūtniecēm, zīdaiņiem un cilvēkiem ar vāju imūnsistēmu.

Ūdens filtri Eiropas mājsaimniecībās var sniegt ievērojamu labumu cilvēku veselībai. Noņemot piemaisījumus, filtri palīdz novērst iespējamos veselības apdraudējumus, kas saistīti ar piesārņota Ieguldot līdzekļus ūdens filtrēšanas sistēmā, Eiropas mājsaimniecības var nodrošināt savu ģimenes locekļu labsajūtu un drošību.

Kādi ir ūdens filtrēšanas trūkumi?

Ūdens filtri privātmāja vai dzīvoklī ir noderīgi, taču tiem ir divi trūkumi – izmaksas un reizēm arī lēnāka ūdens plūsma. Filtriem ir regulāri jāveic apkopes un jāmaina vairāki komponenti, piemēram – kārtridži, membrānas un sāls. Līdzīgi, ja tiek izvēlēts filtrs, kas neatbilst reālām vajadzībām, būs sūdzības, ka ūdens plūsma ir pārāk lēna.

Plašāk par ūdens filtriem varat lasīt šeit – https://www.waterfilters.lv/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.