Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tuvākajās dienās “Elvi” veikalu tīklam tiks piegādātas vairākas tonnas sāls

Tā kā arī “Elvi” veikalos sāli vairs nav iespējams nopirkt, “Staburags” vēlējās uzzināt, kā šī problēma tiek risināta. Atbild SIA “Elvi Latvija” komercdirektore Laila Vārtukapteine.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Vai arī “Elvi” tīklā novērota ažiotāža ap šo produktu, vai sāls krājumu pietiek un no kurām valstīm sāls tiek importēta?

— Jā, arī pārtikas mazumtirdzniecības veikalu tīkla “Elvi” dati apstiprina, ka būtiski audzis pieprasījums pēc sāls – pēdējās septiņās dienās, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, sāls pārdošanas apjomi gandrīz dubultojušies – sevišķi liels pieprasījums vērojams pēc klasiskas vārāmās sāls. Šo produktu mūsu veikalu tīklam piegādā SIA “Latvijas sāls ražošanas kompānija” – produkts tiek fasēts Latvijā, taču tā izejvielas tiek importētas. Esam saņēmuši informāciju no ražotāja, ka izejmateriāli vārāmās sāls ražošanai iepriekš tika iepirkti tieši Ukrainā un karadarbības dēļ ir aizkavējušās izejvielu piegādes. Vienlaikus ražotājs ir apstiprinājis, ka piegādes ir atsāktas un ir atrastas arī izejvielu iepirkšanas alternatīvas Eiropā, tāpēc jau tuvākajās dienās “Elvi” veikalu tīklam tiks piegādātas vairākas tonnas sāls un arī nākotnē ilgstošs sāls deficīts nav gaidāms.

— Vai esat novērojuši pieprasījuma pieaugumu arī pēc citiem produktiem pēdējās nedēļas laikā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Latvijas sabiedrībā ir vērojams fenomens, ka līdz ar potenciāla apdraudējuma sajūtu strauji aug pieprasījums pēc ilgi uzglabājamiem pārtikas produktiem – arī šī situācija nav izņēmums. Septiņu dienu laikā būtiski vairāk pirkti griķi (+37%), dažādi citi graudaugi un pārslas (+24%), uzturvielām bagātie žāvētie augļi un rieksti (+23%), dažādas eļļas (+19%), konservēti dārzeņi (+18%), sausās zupas un buljoni (+13%), vērienīgi audzis pieprasījums pēc gaļas konserviem (+90%).

Vērojams būtisks pieprasījuma pieaugums arī atsevišķu nepārtikas preču kategorijās. Par trešdaļu vairāk tiek pirkti sērkociņi un šķiltavas. Audzis pieprasījums pēc dažādām precēm mazuļu aprūpei: autiņbiksītēm (+32%), bērnu pārtikas (+21%), arī sieviešu higiēnas produktiem (+24%).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.