Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Turpina tradīciju. Koknesē noritēja klaviermūzikas konkurss.

Koknesietis Reinis Cīrulis ar skolotāju Zani Stupāni. Foto no Kokneses Mūzikas skolas.

Kokneses Mūzikas skolā aizvadīts starptautisks klaviermūzikas izpildītāju solistu un duetu konkurss “Koknese 2022”, kas notika jau 17. reizi. Otro gadu to rīkoja attālināti, pulcējot 80 dalībniekus no Latvijas u. c. valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa idejas autore un dibinātāja ir bijusī Kokneses Mūzikas skolas direktore Silvija Cīrule, ko tagad veiksmīgi turpina iestādes kolektīvs. Skolas direktore Iveta Bērziņa stāsta, ka konkursu rīkot attālināti nolemts, lai saglabātu tam starptautisko skanējumu un tajā varētu piedalīties arī citu valstu pārstāvji, jo ne visiem ir iespēja atbraukt uz Latviju. Dalībnieku skaits bijis patiesi rekordliels, tostarp jaunie pianisti no Lietuvas, Anglijas un Vācijas mūzikas skolām.

Dalībniekiem bija jāiesūta videoieraksts ar diviem izpildītiem skaņdarbiem. Pēc tam šos klipus salika kopā vienotā ritējumā piecās vecuma grupās. Solistiem un klavierduetu dalībniekiem bija jāatskaņo romantisma laikmeta skaņdarbs, kā arī pēc brīvas izvēles jebkura laikmeta un stila skaņdarbs. Pianistu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuras pārstāvji bija no Latvijas, Lietuvas un Vācijas.

Kokneses Mūzikas skolu konkursā pārstāvēja Reinis Cīrulis, kurš ieguva atzinību. Viņu konkursam sagatavoja skolotāja Zane Stupāne. No Pļaviņu Mūzikas skolas solo grupā piedalījās Gustavs Briedis, kopā ar brāli Matīsu arī klavierduetā. Abās kategorijās viņiem trešā vieta. Atzinība arī Skrīveru Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Keitai Miščenko, kuras skolotāja ir Vita Ervalde. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.