Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Trešdien 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti divi kandidātu saraksti

Trešdien, 13. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegti un reģistrēti divi kandidātu saraksti 14. Saeimas vēlēšanām. Ar reģistrētajiem sarakstiem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pirmie sarakstu iesniedza politisko partiju apvienība “Attīstībai/Par!”, kuri kandidātus pieteica visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos un iekļāva maksimālo pieļaujamo kandidātu skaitu – 115. Politiskā partija “Stabilitātei!” arī pieteica sarakstu visos vēlēšanu apgabalos, kopumā iekļaujot tajā 65 deputātu kandidātus. Saeimas vēlēšanās kandidātu saraksti numurus iegūst izlozes kārtībā, kas tiks rīkota pēc sarakstu iesniegšanas noslēgšanās — informē CVK.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiek nosūtīti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Kandidātu sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 2. augustam. Līdz šodienas vakaram iesniegt kandidātu sarakstu CVK pieteikusies “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, kura plāno sarakstu iesniegt pirmdien, 18. jūlijā, plkst. 15.00. Interesi iesniegt kandidātu sarakstu CVK līdz šim izteikušas 14 partijas un partiju apvienības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņu neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.