Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tradīcija sasniedz pilngadību. Daudzevas saieta namā pasākums “Ziemassvētku brīnums”.

Gintas Grincēvičas foto.

Daudzevas saieta namā pasākumā “Ziemassvētku brīnums” tika pasniegta sudraba karotīte jaundzimušajiem. Aicinājumam piedalīties sarīkojumā atsaucās trīs ģimenes, ieradās — divas. Tradīcija — godināt pagastā deklarētos mazuļus — šogad sasniedza pilngadību. 18 gadus koptā tradīcija nākamgad tiks nodota lielā Aizkraukles novada pārziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumam aicināja pieteikt Daudzeses pagastā deklarētos bērniņus, kuri dzimuši 2022. gadā vai pērnā gada izskaņā un nav saņēmuši sudraba karotīti iepriekšējā gadā. Atsaucās trīs ģimenes, ieradās divas, jo viens bērniņš norises dienā bija apslimis. Kopš spēkā stājās Datu aizsardzības regula un Daudzesē uz vietas nav dzimtsarakstu nodaļas, vietvarai nav iespēju apzināt un uzrunāt ģimenes, kas šogad kļuvušas kuplākas. Informāciju par pasākumu un pieteikšanos izlika informācijas stendos un publicēja sociālajās platformās. Pastāv arī iespēja, ka pagasts kļuvis bagātāks vien par trīs mazuļiem. “18 gadu laikā, manuprāt, bija viens gads, kad pagastā bija reģistrēti divi vai trīs jaundzimušie. Patieso skaitu nezinām, man kā kultūras darbiniecei nav tiesību iet, piemēram, pie ģimenes ārstes, un interesēties, cik bērniņu pagastā nācis klāt. Šis bija pirmais gads, kad es nevarēju ievākt informāciju par jaundzimušajiem pagastā — mums vairs nav tiesību un piekļuves šiem datiem, tādēļ aicinājām ģimenes pieteikties,” stāsta Rudīte Nāzare, Daudzevas saieta nama vadītāja. Iepriekšējos gados sudraba karotīti saņēma septiņi līdz 13 pagastā deklarētie bērniņi.

Kopš administratīvi teritoriālās reformas izskan runas par vienotu mazuļu sveikšanu visā novadā. Ņemot vērā arī šī gada atsaucību, Rudīte stāsta, ka šis bija pēdējais sudraba karotītes pasniegšanas pasākums pagastā: “Pasākums ir sasniedzis savu pilngadību. Acīmredzot pastāvēs, kas mainīsies.” 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.