Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tomēr!

Evika Siliņa. Foto no ©Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Tomēr Evika Siliņa! Vakar pēc kārtējām sarunām Prezidenta pilī Edgars Rinkēvičs valdības veidošanu uzticēja labklājības ministrei, “Jaunās vienotības” pārstāvei Evikai Siliņai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējo nedēļu laikā viņa bija visur — televīzijā, radio, internetā. Ziņās un raidījumos gan pozitīvā, gan arī negatīvā gaisotnē, slavējot un ceļot gaismā pagātnes rēgus un melus. Pat “Privātajā Dzīvē” uz vāka, kur žurnālisti pētījuši, kāda tad ir amata kandidātes īstā dzīve. Un visi uzvedās tā, it kā viņa jau krietni pirms prezidenta paziņojuma būtu šo deleģējumu saņēmusi. Neapšaubāmi, kāpiens pa karjeras kāpnēm kundzei tiešām ir iespaidīgs, pieredze politiskajā vidē pietiekami liela, un daudzviet viņa jau krietni iepriekš tika dēvēta par otro sievieti Latvijas vēsturē, kas pavisam drīz varētu stāties pie Latvijas valdības stūres. Arī pati atzinusi, ka ir gatava uzņemties šo vadību. Līdz pēdējām brīdim domāju un cerēju, ka iznākums tomēr būs cits. Gribējās sagaidīt no prezidenta ne tik vieglu padošanos partiju spiedienam nominēt šo vienīgo izvirzīto pretendentu.

Prezidents uzskata, ka jauno Ministru kabinetu nepieciešams veidot ar iespējami plašu Saeimas vairākuma atbalstu. Šāds valdības modelis būtu optimāls un rīcībspējīgs, veicot konkrētus risinājumus daudzos Latvijas iedzīvotājiem būtiskos jautājumos. Un jaunā premjere arī ir gatava sākt visu “no baltas lapas”, bet vai to ir gatavas arī partijas? Sēžot pie viena galda Prezidenta pilī, sarunu gaitās visas kā viena atbalsta Rinkēviča pausto redzējumu par valdībai veicamajiem ilgtermiņa un neatliekamajiem darbiem, un no visām savam redzējumam viņš arī saņēmis principiālu atbalstu. Taču jau pēc brīža atkal sākas ķīviņi — kurš ar kuru vienā smilšu kastē nespēlēsies.

Lai kā man nepatīk Ainārs Šlesers, vienā lietā gan var viņam piekrist. Ja “Jaunā vienotība”, esot pie valdības stūres gandrīz piecus gadus, nav spējusi tikt galā ar visām tām problēmām, ar kurām šobrīd saskaras Latvijas iedzīvotāji, tad nevajadzēja viņiem ļaut turpināt to darīt, valdības veidošanu uzticot citiem. Ja jau šobrīd vairāk nekā puse valsts iedzīvotāju uzskata, ka šī Saeima darbojas sliktāk nekā iepriekšējā un šis ir sliktākais rādītājs pēdējo divdesmit gadu laikā, tad vadības grožu atkārtota uzticēšana “Jaunajai vienotībai” tikai nostiprinās pārliecību, ka situācija nemainīsies un atkal būs tie paši vecie vēži jaunā kulītē. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.