Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tiekoties ar Aizkraukles novada pašvaldības pārstāvjiem, visvairāk jautājumu par namu apsaimniekošanu

Iedzīvotāju tikšanās ar Aizkraukles novada pašvaldības vadītājiem, darbiniekiem un komunālo pakalpojumu sniedzējiem Aizkrauklē bija lieliska iespēja atbildīgajiem nozares speciālistiem klātienē uzdot visus aktuālos jautājumus. Tomēr šo iespēju izmantoja ļoti maz cilvēku. Pie tam puse no Aizkraukles kultūras centra mazajā zālē sanākušajiem bija domes deputāti, darbinieki un pašvaldības uzņēmumu pārstāvji. Taču triju stundu ilgajā tikšanās reizē varēja uzzināt daudz jauna un noderīga.
Lielākais darbs — jumta nomaiņa
Visvairāk to bija adresēts namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Lauma A” vadītājam Andrim Zābelim, kurš ar savu prezentāciju atklāja sanāksmi. Tie, kuri nezina, uzņēmuma vadītājs atgādināja, ka pagājušajā gadā tas pārcēlies no telpām Lāčplēša ielā 4 uz mājvietu Jaunceltnes ielā. A. Zābelis pastāstīja arī par lielākajiem pērn veiktajiem darbiem daudzdzīvokļu māju uzturēšanā un remontos. Kopumā pagājušajā gadā mājās ieguldīti aptuveni 400 tūkstoši eiro. Kopējā pilsētas daudzdzīvokļu māju platība ir 150 tūkstoši kvadrātmetru, līdz ar to ieguldījums uz vienu kvadrātmetru ir 2,5 eiro. Lielākais darbs bija aptuveni 20 gadu vecā nolietotā jumta seguma maiņa ēkai Spīdolas ielā 12. Darbu kopējās izmaksas — 107 tūkstoši eiro, un mājas iedzīvotāji šim mērķim ņēmuši kredītu. 63 tūkstoši eiro ieguldīts mājas sakārtošanā Lāčplēša ielā 35. Spīdolas ielā 14 izbūvēta lietusūdens novadīšanas un drenāžas sistēma, kur kopējās izmaksas bija 32 tūkstoši eiro.
A. Zābelis atgādināja, ka ir divas iespējas veikt lielākus remontdarbus — veidot mājas līdzekļu uzkrājumu vai ņemt aizņēmumu, kas nepieciešamos darbus ļautu paveikt daudz ātrāk, nekā vairākus gadus krājot līdzekļus. Šo iespēju būtiski ietekmē arī būvniecības izmaksu pieaugums, kad par uzkrāto naudu vairs nevar izdarīt tik daudz, cik cerēts. Savukārt māju siltināšanai un energoefektivitātes paaugstināšanai iespējams iegūt valsts atbalstu un piesaistīt “Altum” finansējumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.