Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tērpu kolekcijā atspoguļo nācijas stiprumu un nacionālās vērtības

Baibas Skabas foto

Šobrīd Aizkraukles novadā norisinās nometne vairāk nekā 50 Ukrainas jauniešiem, kuriem ir iespēja šo neilgo laiku pavadīt citādi. Lielai daļai bērnu tēvi ir karā un kara šausmas kļuvušas par ikdienu. Nedēļa zem mierīgām debesīm paiet jauniešiem no Aizkraukles draugu pilsētas Slavutičas Kijivas apgabalā, no Korjukivkas Čerņihivas apgabalā un Novoguivinskas Žitomiras apgabalā. Ukraiņu ciemiņiem tiek organizētas radošās darbnīcas, ekskursijas, taču pateicībā par uzņemšanu viņi sagatavojuši koncertus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tveicīgajā novakarē Aizkraukles pilsētas centrālajā laukumā izskanēja viens no tiem. Tajā varēja noskatīties tērpu kolekciju demonstrējumus un noklausīties dziesmas, ko dziedāja ukraiņu meitenes Anna, Anastasija un Marija.

Aizkraukliešiem un viesiem tērpu kolekcijas demonstrēja Korjukivkas deju un modes teātra “Fashion zone” dalībnieces. Viņu vadītāja ir dizainere Jevgēnija Gordjuka. Skatītājiem bija iespēja noskatīties četras tērpu kolekcijas — “Koķetīgā pasaule”, “Zirnīšu rezidence”, “Leļļu kolekcija boho stilā”. Pati iespaidīgākā no visām bija pēdējā— “Ukrainas paradīze”. Kolekcijas autores Jevgēnijas ieskatā, Ukraina ir brīva, cilvēki var izvēlēties, kā dzīvot un ko darīt. Jevgēnija vēlas, lai Ukraina ir eiropeiska, tāda, kāda vienmēr tā bijusi, kāda ir un kāda būs. Šobrīd to visu cenšas atņemt lielais kaimiņš. “Mēs esam liela, stipra nācija, mēs būsim liela, stipra nācija! Mums ir laiks piedzimt, atdzimt un sākt visu no gala,” tā Jevgēnija. Kā sacīja pasākuma vadītāja, Aizkraukles Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne, šo kolekciju veidojot, dizainere domājusi par nācijas stiprumu un nacionālajām vērtībām.

Pasākuma emocionālākais mirklis bija Ukrainas himnas izpildījums, kas noslēdzās ar vārdiem — slava Ukrainai!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.