Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Tautai jāzina savi “varoņi”

Ilustrācija veidota ar MI

Pirmdien sociālajos tīklos parādījās video, kurā redzams bariņš pusaudžu kārtīgi sagatavojušies – olu kastes rokās, kas dodas “svinēt” Halovīnu. Vienam uz galvas redzamas saplīsušu olu čaumalas, otrs tās cenšas mērķēt tuvākās dzīvojamās mājas logos. Trešais, acīmredzot, to visu aizrautīgi filmē. Lieliska izpratne par šo svētku tradīcijām un svinēšanu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzi dalījās ar šo video ar domu – tautai savi “varoņi” jāzina, un arī, lai vecāki zinātu, ar ko nodarbojas viņu bērni, ja atpazīst savējos.

Šonedēļ skolā bija vecāku sapulce, kurā policijas pārstāve runāja par bulingu (bērnu aizskaršana, pazemošana, ņirgāšanās), kas arvien vairāk izplatās bērnu un pusaudžu vidū, un arī policijā nonāk arvien vairāk iesniegumu par emocionālu un arī fizisku vardarbību pret bērniem. Runāja par bērnu un vecāku atbildību gan šādās situācijā, gan arī par sīko huligānismu. Tika pieminēts arī šis “Facebook” vietnē publicētais video. Domāju – lieliski, policija to ir pamanījusi, jo arī vairāki pieaugušie sociālo tīklu komentāros aicināja to nodot policijas rīcībā.

Taču izrādās – ja pēc video, kurā redzama vardarbība, policijas par pašu faktu var uzsākt lietu arī bez cietušā iesnieguma, tad pēc šādiem video, ja nav cietušo un nav iesnieguma, nav tālākas rīcības. Cik saprotu, policija pati pēc savas iniciatīvas šajā video redzamos “aktīvos svinētājus” nemeklēs, lai sauktu pie atbildības par sīko huligānismu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žēl, jo šādas situācijas vairo nesodāmības un visatļautības sajūtu. Tik vien kā “zināsim savus varoņus”. Un tas, ka vecāki mājās, atpazinuši savu “varoni”, sabārs, audzinās vai pakratīs ar pirkstu, ja vien to vispār darīs, neko nedos.

Nepilngadīgā atbildība – gan administratīvā, gan kriminālatbildība – sākas no 14 gadu vecuma. Tomēr nepilngadīgajiem ir jāapzinās, ka vecums neatbrīvo no atbildības, tostarp, civiltiesiskās atbildības, proti, pienākuma atlīdzināt nodarītos zaudējumus. Atbildība gulstas arī uz vecāku pleciem, un, risinot problēmas, var iesaistīties arī sociālais dienests un Bāriņtiesa, kas var radīt nepatīkamus pārdzīvojumus visai ģimenei. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.