Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Svētkus Ērberģes muižā svin divas dienas

Bauskas pils seno deju kopa “Galms” pēc uzstāšanās  izdancina muižas svētku dalībniekus.

Svētkus Ērberģē šogad svinējām divas dienas pēc kārtas, jo 22.jūlijā notika Marijas tilta svētki, bet 23.jūlijā savukārt jau tradicionāli 12.gadu pēc kārtas notika Ērberģes muižas svētki, kurus kuplināja galantais “Galms” no Bauskas pils, Dvietes muižas pārstāvji, jestrās, košās čigānietes no Hiršenhofas muižas un jauno laiku “muižnieki” no Vecmuižas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma apmeklētāji apskatīja muižas kamīnzālē izkārtoto interesanto pudeļu izstādi (kas gan par svētkiem bez pudeles laba vīna?), bet dāmas varēja apskatīt greznas smukumkārbas un kārbiņas, lādes un lādītes, piknika grozus – lietas, kas vajadzīgas, ciemos ejot.

Gatavojoties muižas svētku ballei, bija iespēja īpaši saposties un darboties radošajās darbnīcās – pagatavot sev vēdekli vai dekupētu trauciņu, gūt hennas tetovējumu, izveidot glītu apsveikumu. Kā jau medību muižā, varēja arī patrenēties šaušanā pa bundžām un attīstīt sevī trāpīgumu, izmantojot čiekuru un īpašu binokli, “nošaut zaķi”, kā arī futbola vārtos ar “lielgabalu” ko nomedīt. Muižas Ragana trenēja lidojumam ar dažādām slotām un sagatavoja sievas vīru sagaidīšanai pēc svētkiem ar pannas belzienu, ja gadījies sānsolis.

Pirms balles bija arī andele, lai sagādātu visu nepieciešamo svētkiem – gan ēdamas lietas, gan dažādus mājražotāju un amatnieku darinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinībās Ērberģes estrādē barons fon Hāns uzņēma muižas ļaužu sastāvā jaundzimušos ērberģiešus, sumināja par ieguldījumu muižas attīstībā aktīvākos muižas cilvēkus – Mazzalves pamatskolas direktoru Aivaru Miezīti un tūrisma organizatori Silviju Lisovsku un apsveica trāpīgākos pirmsballes šaušanas sacensību dalībniekus.

Muižas svētki noslēdzās ar tradicionālo Raganas zupas ēšanu, ieskatu Leģendu takās un zaļumballi, kurā muzicēja grupa “Liepavots”.

Gadskārtējā satikšanās Ērberģes muižā bija spilgta un lustīga.

Žanna Miezīte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.