Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Svētki laiku griežos Jaunjelgavā, Pļaviņās un Koknesē

Jaunjelgavā 18. novembri pl. 8 ievadīja dievnama zvani, pl. 9 komerc un pamatskolā notika svētku akti. Pl. 10 pilsētas valdes svinīga sēde, kurā pils. vec. Liepiņš starp citu teica: “Arī mazai tautai, ja viņa grūtībās dzelžaini cieta un cīņā ir varonīga, ir tiesība reiz asinīm pirkto vērtību paturēt, tālāk sargāt un no pazemojumiem un dubļiem svēto Tēvzemes — Latvijas garu un vārdu atkal iecelt mirdzošā saulē.” Pl. 11 svētku dievkalpojumā prāv. Zemnieks svētrunā norādīja: “Tauta, kas Dievam tic un šo ticību ir gatava ar savām asinīm apliecināt, dzīvos un piedzīvos uzvaru.” Pl. 12 skolu jaunatne, iestāžu darbinieki un iedzīvotāji devās gājienā uz pilsētas kapiem, kur no 1918. — 1919. g. brīvības cīņām dus par Latviju kritušie. Komercskolas dir. Bērziņš, nolikdams vainagu, runāja par varoņu nozīmi un nolasīja kādu leģionāra, bij. komercskolas audzēkņa vēstuli vecākiem, kuru viņš raksta pirms savas nāves Volchovas purvā: “Un, ja es kritīšu, jūs neraudiet, latviešu dēlu asinīs vēlreiz un mūžīgi uzziedēs brīva Latvija. Pl. 20 Sadraudzīgās b-bas namā notika svinīgs svētku koncerts ar pils. vec. uzrunu un pamatskolas pārziņa Vēža referātu par 18. novembra nozīmi latviešu tautai. Koncerta piedalījās radiofona soliste dzied. L. Treija un pilsētā novietotā vācu garnizona instrumentālā kapella.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.