Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Suņu peldināšanas aizliegums spēkā tikai aktīvās peldsezonas laikā

Domājot par iedzīvotāju labklājību, kārtību un drošību pie ūdens, šovasar peldvietā pie Aizkraukles pilsētas kultūras centra uzstādīja divas zīmes. Viena attiecās uz transportlīdzekļu novietošanu, otra — uz četrkājainajiem mīluļiem. Tieši suņu atrašanās pie ūdenstilpes daudziem iedzīvotājiem raisīja vislielāko neizpratni un pretenzijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā suņa saimniece un pilsētas iedzīvotāja vienmēr esmu staigājusi gar Daugavu ar savu mīluli. Nesen ievēroju, ka ir uzlikta zīme — suņiem ieeja liegta. Vai tas ir nopietni? Suns tagad skaitās traucēklis? Neesmu redzējusi nevienu normālu saimnieku, kas ar savu mīluli karstā laikā iet atveldzēties un traucētu sabiedrībai. Suņa saimnieks vienmēr izvēlas vietu, kas nav pārpildīta ar peldētājiem, lai viņiem netraucētu,” pārdomās dalījās aizkraukliete Diāna. Līdzīgu viedokli sociālajos tīklos izteica arī citi suņu saimnieki.

Aigars Zīmelis, Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieks, skaidro, ka uztvert zīmi kā aizliegumu suņiem būt ūdens tuvumā ir pārspīlēti — zīme attiecās uz konkrēto vietu. Problēma gan šobrīd zaudējusi savu aktualitāti — Daugavā kādu laiku ziedēja ūdens, tas nebija piemērots nedz cilvēku, nedz dzīvnieku peldēm. Tagad pazemināts ūdens līmenis un aktīvā peldsezona beidzas. “Tad, kad bija peldsezonas aktīvākais laiks un minētajā vietā ūdenī bija pontons, suņu īpašniekiem bija ļoti ērti pa to pastaigāties un peldināt savu mīluli. Daudziem cilvēkiem tas nepatika, tādēļ uzstādījām aizlieguma zīmi. Tagad, kad ūdens līmenis upē ir pazemināts, ūdens krasta līnija sniedzas gar visu piekrasti un ir daudz vietu, kur peldināt savu četrkājaino draugu,” sacīja A. Zīmelis un atgādināja, ka arī Veselības inspekcijas pārstāvju viedoklis ir kategorisks — suņi nav jāpeldina tur, kur peldas cilvēki. Jāņem vērā, ka suņi var piesārņot gan peldvietas apkārtējo teritoriju, gan ūdeni, gan arī ūdenstilpes malu, kur parasti rotaļājas bērni. “Suņu fekālijas var saturēt patogēnās baktērijas, kas var kļūt par kuņģa—zarnu trakta infekciju cēloni, ja ūdens peldoties nejauši tiek norīts,” stāsta Veselības inspekcijas speciāliste. Viņa arī uzsver, ka dzīvnieka fekālijas var saturēt parazītus, kas var izraisīt veselības traucējumus cilvēkiem, kas ūdenstilpē peldas. Raugoties no citiem aspektiem, speciāliste atzīst, ka suņi var traucēt ūdenstilpju apmeklētājus arī ar specifisko kažoka smaku, riešanu vai citu dzīvniekiem raksturīgu uzvedību, kas cilvēkiem var radīt diskomfortu atpūtas zonā. Tāpat Ministru kabineta noteikumos nr. 692 cita starpā ir minēts, ka ‘‘Peldvietas apsaimniekotājs nodrošina, lai peldvietā netiktu veiktas darbības, kas varētu piesārņot peldvietu (piemēram, lai peldvietā neuzturētos un netiktu vesti pastaigā vai peldināti dzīvnieki).”

Beidzoties aktīvajai peldsezonai līdz ar pontonu tiks novāktas bojas, kas atdala peldzonu no ūdens transportlīdzekļu ielaišanas vietas, kā arī aizlieguma zīme. Ziemas sezonā tā nav aktuāla un, atstājot to, ir liela iespējamība, ka vandaļi to sabojās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.