Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Suitu sievas dzied Skrīveros

Skrīveru kultūras centru pieskandināja piecas brašas jūrkalnieces — etnogrāfiskā ansambļa “Maģie suiti” dalībnieces.
Kā savā dziesmā suitiem raksturīgajā burdona dziedājumā atklāja viešņas, ne viņas uz Skrīveriem vējš atpūta, ne ūdens atlīgoja, bet gan Baiba ataicināja ar sanākušajiem kopā padziedāt. Un taisnība vien ir — “Maģos suitus” paviesoties Skrīveros ielūdza kultūras centra direktore Baiba Dronka. Šī bija jau trešā ciemošanās reize. Tālās viešņas pārsteidza sniegs, kas vēl šur tur manāms mūspusē. Gribējušas eņģelīšus taisīt, taču šoferis neapstādinājis auto, jo baidījies, ka dāmas tērpus sabojāšot. Rietumkurzemē par ziemu jau labu laiku kā aizmirsuši, šobrīd esot ābolražas gaidās.
Nebija jau suitenes tukšām rokām tālo ceļu mērojušas. Ciema kukulī veda dziesmas, iepazīstināja ar suitu ieražām, tautastērpiem, iemācīja sklandrausi cept. Viss notika kā pie suitiem — darbi šķīrās, dziesmas skanēja, un valodiņa sprēgāt sprēgāja.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.