Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Stipri, jo paļaujas uz savu darbu. Vietalvas “Bites” svin savu jubileju

SKAISTS PASĀKUMS KOOPERATĪVAM “BITES”. No kreisās — kooperatīva vadītāja Biruta Pudniece un Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere.

Piensaimnieku kooperatīvs “Bites” Vietalvas pagastā nosvinēja 30 gadu jubileju. Visu šo laiku tas apvienojis vietējos un apkārtnes zemniekus, gādājot par viņu saražotās produkcijas savākšanu un nogādāšanu pārstrādātājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apvieno no jauna

Kooperatīvā sabiedrība izveidota 1993. gada 5. martā, reģistrējot to Uzņēmumu reģistrā. Organizācijā nolemts apvienot bijušās Vietalvas, Vesetas un Odzienas piensaimnieku sabiedrības, kādas tās bija līdz 1940. gadam. Šo darbu uzņēmās Andrejs Brūvers, sameklējot arī nepieciešamās ziņas arhīvā. Kopā ar brāli Pāvilu viņš arī vadīja kooperatīva atjaunošanas pirmo sapulci, kuru apmeklēja 40 bijušo biedru vai viņu pārstāvji. Toreizējās padomju saimniecības vadītājs Aleksandrs Zariņš ierosinājis kooperatīvu nodēvēt par “Bitēm”, kam visi piekrita.

Pēc gada darba kooperatīva vadībā stājās Arnolds Bēms, kurš tam un piensaimniecībai kopā ar ģimeni palicis uzticīgs joprojām. No 2012. gada šos pienākumus veic Biruta Pudniece, kura arī ar kooperatīvu ir kopā no tā pirmsākumiem, tāpat kā vēl daudzi vietalvieši un odzienieši, kuri nodarbojas ar piena lopkopību. Sākotnēji viņa bija arī ekspeditore, dodoties līdzi uz saimniecībām kopā ar autovadītāju Imantu Eiduku, kurš šo darbu kopā ar Birutu veic joprojām.

Vadot kooperatīvu, Biruta domā ne tikai par darbu, bet arī svētku brīžiem, un reizi gadā “Bites” atskatās uz paveikto, sveicot savus čaklākos darītājus. Tas jau izdarīts kooperatīva kopsapulcē, bet arī šoreiz īpašus apsveikuma vārdus un nelielas piemiņas veltes viņa pasniedza visu zemnieku saimniecību pārstāvjiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PATEICĪBU PAR ATBALSTU Eiroparlamenta deputātei Inesei Vaiderei (no kreisās) teic kooperatīva vadītāja Biruta Pudniece. Giedres Zvirgzdiņas foto

Kāpina ražošanu

Šobrīd kooperatīvs apvieno 30 biedrus no Vietalvas un blakus novadiem, turpinot sadarbību ar kooperatīvo sabiedrību “Baltu piens”. No tiem ražojošas saimniecības ir 24. Daudzi beiguši savu darbību veselības vai citu iemeslu dēļ, daži jau aizsaulē. Neraugoties uz to, piena apgrozījums pērn pat cēlies, jo palikušās saimniecības progresē. Divus gadus pēc kārtas “Bites” atzītas par labāko Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas organizētajā konkursā “Gada labākais lauksaimniecības/mežsaimniecības kooperatīvs”.

— Saviem zemniekiem vēlu izturību, spēku, veselību un pacietību arī šajā grūtajā laikā, kādi piensaimniecībā pienāk ik pa laikam. Lai arī esam maza organizācija, tomēr stipra un ar savu vārdu. Piensaimnieku darbs nekad nav bijis viegls, ko grūtāku dara zemās piena iepirkumu cenas, kas bieži lēkājušas. Tomēr arī esošajā krīzē zemnieki ir mierīgi, paļaujoties uz savu darbu. Arī sadarbība ar “Baltu pienu” dod stabilitātes izjūtu. Piens vienmēr bijis un būs vajadzīgs, — teic Biruta Pudniece.

Lai atzīmētu jubileju, kooperatīva biedriem notika kopīgs pasākums, kurā saņēma gan laba vēlējumus, gan atzinīgus vārdus savam darbam. Tā bija arī iespēja pabūt kopā un atpūsties. Pasākuma viešņa bija arī Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere, kura pie “Bitēm” viesojusies ne reizi vien, atbalstot svētkus. Par tiem pateicība arī pašvaldībai un priekšsēdētāja vietniekam Andrim Zālītim, kurš bija kopā ar “Bitēm” svētku reizē, tāpat kā Aiviekstes un Vietalvas pagastu pakalpojumu centra vadītāja Giedre Zvirgzdiņa, sniedzot savu atbalstu arī ikdienā. 

ĪPAŠĀ SVĒTKU KŪKA “Bitēm” jubilejā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.