Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Stāsts par cilvēcību. Izrādi iesaka noskatīties Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne.

Skats no izrādes.

Aizvadītajā nedēļā Aizkraukles novada kultūras centrā bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi — ukraiņu dramaturģes Marinas Smiļanecas lugas “Suņa māja” iestudējumu. Tās pirmizrāde notika pagājušā gada 2. oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrāde ir stāsts par cilvēcību, kas emocionāli atklājas caur cilvēka labākā drauga suņa klātbūtni. Tas ir stāsts par cilvēciskām kaislībām, kuras nojauc līdzsvaru starp to, ko visi vēlamies — mieru, sapratni, mīlestību, līdzjūtību, — un to, ko mēs patiesībā darām — noliedzam, neieklausāmies, atsvešināmies. Manuprāt, ļoti aktuāla tēma šodien. Izrādē atklāto vienas ģimenes stāstu var simboliski attiecināt uz globālo situāciju. Ir iestājies atsvešināšanās laikmets. Liela daļa sabiedrības noliedz, kritizē, pauž negācijas, bet patiesībā alkst uzmanības, mīlestības un nespēj realizēties. Un izrādes gaitā mēs iegūstam formulu, kā izkļūt no šīs situācijas — sadarboties, nevis uzspiest savu viedokli, meklēt iespējas, nevis šķēršļus, un gala beigās vienkārši spēt saprast otru, īpaši sev tuvāko. Suņa tēls šajā izrādē ir kā patiesības stīga, mājas dvēsele vai arī šīs ģimenes sirdsapziņas simbols. Lieliski šo lomu nospēlē Ģirts Jakovļevs — pilnīgi klusējot, tiek pateikts tik daudz. Iesaku šo izrādi noskatīties ikvienam. Tās gaitā jūs aizrauj personāžu dzīvesstāsti, ļaujot vienlaicīgi pārlaipot savus atmiņu plauktus, kā rezultātā notiek tāda kā savas dzīves revīzija. Un šajā mirklī mēs nonākam pie ļoti svarīgas tēmas — vērtības. Tās atkailinās tik spilgti, un varbūt tieši tāpēc, ka paraugāmies uz cilvēka dzīvi ar suņa acīm. Izrādes izskaņa ir pozitīva, kas emocionāli ved skatītāju uz jaunām atklāsmēm savā personīgajā pieredzē un vērtību interpretācijā.

Pārējās lomas šajā iestudējumā atveido Egils Melbārdis, Romāns Bargais, Uldis Siliņš un Elizabete Skrastiņa.

Tuvākā izrāde Latvijas Nacionālajā teātrī būs 2. martā, taču biļetes uz to jau izpirktas. Uz 19. marta izrādi atlicis mazāk nekā 10 biļešu. 

IESAKA ANTA TEIVĀNE, Aizkraukles novada Kultūras pārvaldes vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.