Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Staburaga pagastā mežā dega atkritumi

Ilustratīvs attēls no canva.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 19. jūnija plkst. 6.30 līdz 20. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona pārvalde saņēma 24 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu , 16 uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 23.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Jēkabpils novada Aknīsti, kur dega vienstāva kūts un šķūnis 70m2 platībā. Plkst. 2.47 ugunsgrēks nodzēsts.

Plkst. 00.15 tika saņemts izsaukums uz Dobeles novada Dobeli, kur vienstāva ražošanas ēkā pagrabstāvā dega apgaismes ierīce un lauksaimniecības pārstrādes produkti 4,5 m2 platībā. Plkst. 02.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Bauskas novada Vecumnieku pagastā, kur dega kūdra 6m2 platībā, Aizkraukles novada Staburaga pagastā, kur mežā dega atkritumi 20m2 platībā, Bauskas novada Iecavas pagastā, kur dega atkritumi 40m2 platībā, kā arī Jēkabpils novada Aknīstē, kur vienstāva saimniecības ēkas bēniņos dega siens 1m2 platībā. Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Tukuma novada Slampes pagastu, kur angāra tipa ražošanas ēkā dega gāzes apkures katls 2m2 platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar vakarā Zemgalē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Vīgriežu ielā, Sporta ielā, kā arī Miezītes ceļā Jelgavā, kur uz automašīnām bija uzkrituši koki. Visos trijos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot motorzāģi kokus sazāģēja un automašīnas atbrīvoja. Cilvēki notikumos nav cietuši. Vēl trīs izsaukumi tika saņemti uz Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastu un Jelgavas novada Līvbērzes pagastu (divi izsaukumi), kur uz ceļa braucamām daļā bija uzkrituši koki. Vēl izsaukums tika saņemts arī uz Filozofu ielu Jelgavā, kur nolūzis koks draudēja uzgāzties divstāvu dzīvojamās mājas jumtam. Ugunsdzēsēji glābēji apdraudējumu dzīvojamai mājai novērsa.

Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Vīgriežu ielu Jelgavā, kur no daudzdzīvokļu ēkas jumta bija atrauta skārda loksne. Ugunsdzēsēji glābēji atlūzušo plāksni demontēja, tā novēršot apdraudējumu iedzīvotājiem.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 75 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā septiņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 33 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.