Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Staburaga pagastā būs fantastisko cilvēku diena

MĀRA SVĪRE tikšanās laikā stāstīs par Dienliliju dārza autoru.
Foto no la.lv

Svētdiena, 24. jūlijs, Staburaga pagastā būs fantastisko cilvēku diena. Dienliliju saules dārzs pie Dieva auss visus ciemos gaidīs jau no pulksten 10, kur varēs piedalīties Elīnas Māliņas mākslas plenērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Staburaga saieta nama direktore Signe Sniedze teic, ka nav liela bēda, ja nepaspēj ierasties no paša rīta, jo dienai piepildījumu dos arī tikšanās pulksten 12 ar interesantiem cilvēkiem — Māru Svīri un Goran Goru.

Māra Svīre stāstīs par dienliliju dārza iniciatoru — vienreizīgo cilvēku Jāni Vasarieti, kuram šogad 3. augustā apritēs 100 gadu. Lai gan veselības dēļ dārza autors pats nevar skatīt šo skaistumu, katrs te uzziedējušais zieds viņam ir kā mīļa pateicība par to labestību, ko viņš sējis mūsu tautā. Kad lilijas noziedējušas, viņa mūžs turpina ziedēt Māras Svīres sarakstītajā grāmatā “Vasaras kalnā”, kas ir izcilā latviešu selekcionāra biogrāfija, kas balstīta uz paša Jāņa Vasarieša stāstīto. Lilijas turpina smaržot arī 13 rakstnieces stāstos, ko viņa uzrakstījusi, iedvesmojoties no Jāņa Vasarieša stāstījuma un krāšņajām lilijām. Savukārt par pasākuma muzikālo ietērpu parūpēsies otrs tās dienas fantastiskais viesis Goran Gora jeb Jānis Holšteins-Upmanis. Viņš ir zināms ne tikai kā mūziķis, bet arī Ziedoņa muzeja radošais direktors, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertlekciju un kultūras ziņu vadītājs.

Nesen kādā intervijā Goran Gora teica: “Divdesmit gados man šķita, ka esmu mūziķis, bet šobrīd es teiktu, ka esmu vairāk radoša personība un varu arī rakstīt mūziku un dziedāt, bet tā nav mana definīcija.”

Pēc tikšanās Staburaga saieta nama izstāžu zālē būs iespējams apskatīt Aivara Kluša ziedu portretus, kā arī parunāt ar pašu mākslinieku. Sliktos laika apstākļos pasākums notiks saieta namā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.